12.07.2014

0
77

Warszawa, 04.07.2014

 

Kryminalne lato. Odcinek 1: Miami Blues

 

 

11 lipca o godz. 19.00 na skwerze przy ul. Chmielnej 10 przed księgarnią SUPER SALON, aktorki z Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ będą czytać kryminał „Miami Blues” w reżyserii Marcina Libera. Oprawę muzyczną przygotuje duet MarcTyro&Kozlowska, a stronę wizualną czytania będą stanowiły ilustracje Oli Niepsuj.

Kryminały to najchętniej wybierane książki na wakacje, a lato to czas, kiedy można swobodnie oddać się lekturze, lub… jej posłuchać.

„Miami Blues” Charlesa Willeforda w przekładzie Roberta Sudoła, to pierwsze polskie wydanie kryminału Charlesa Willeforda, którego bohaterem jest pozbawiony sentymentów, podstarzały detektyw Hoke Moseley. Książka, zobrazowana przez jedną z najzdolniejszych ilustratorek młodego pokolenia – Olę Niepsuj, to nie tylko kryminał, ale szczególne wydarzenie wydawnicze, zapowiadające powrót do tradycji ilustrowania prozy dla dorosłych.

 „Odcinek 1: Miami Blues” jest drugim czytaniem z serii „Kryminalne lato”, realizowanym przez Grupę Artystyczną TERAZ POLIŻ. Pilotażowy „Odcinek 0: Tajemnica szkoły dla panien” można było zobaczyć w czerwcu podczas Nocy Pragi na Pradze Północ.

Po czytaniu odbędzie się spotkanie z tłumaczem Robertem Sudołem i ilustratorką Olą Niepsuj, którzy będą podpisywać książki.

Miami Blues” Charles Willeford

Po wyjściu z więzienia Freddy ma nadzieję zacząć w Miami nowe życie. Jednak przez przypadek zabija młodego krisznowca, co znacznie komplikuje jego sytuację. Podobnie jak prostytuująca się Susie, która niebawem stanie się nieodłączną częścią jego życia. Na domiar złego po piętach depcze mu Hoke Moseley – detektyw miejscowej policji, prowadzący samotne życie rozwodnika.

Akcja „Miami Blues” rozgrywa się w stolicy Słonecznego Stanu lat 80. pełnego luksusowych hoteli, kubańskich gett i obskurnych przedmieść.

 

Czytanie kryminału / „Kryminalne lato. Odcinek 1: Miami Blues”

11.07.2014, godz. 19:00

ul. Chmielna 10, Warszawa

(skwer naprzeciwko księgarni SUPER SALON)

WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

CZYTAJĄ: Dorota Glac, Marta Jalowska, Adrianna Kornecka, Emanuela Osowska, Kamila Worobiej

REŻYSERUJE: Marcin Liber

GRAJĄ I ŚPIEWAJĄ: MarcTyro& Kozłowska

 

Organizator: TERAZ POLIŻ

Partnerzy: Księgarnia Super Salon, Wydawnictwo Mundin

Wydarzenie współfinansowane jest przez m.st. Warszawa.

 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/290225501159097/?fref=ts

https://www.facebook.com/terazpoliz

 

 

Więcej informacji:

Marta Jalowska / TERAZ POLIŻ,

tel. 602 527 431

marta.jalowska@terazpoliz.com.pl

 

Kontakt dla mediów:

Marta Wesołowska / TERAZ POLIŻ

tel. 732 709 176

promocja@terazpoliz.com.pl

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko