16.05.2014

0
96

Spotkanie autorskie z Bertrandem Redonnetem

 

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Bertrandem Redonnetem, które odbędzie się już 15 maja 2014 r.

Spotkanie organizowane jest w ramach XI Tygodnia Bibliotek, który w tym roku obchodzony jest w dniach 8-15 maja pod hasłem “Czytanie łączy pokolenia”.

“Bertrand Redonnet to pisarz francuski mieszkajacy w Polsce na terenie Gminy Łomazy od 2005 roku. Nowa książka, która została wydana w marcu 2014r. nosi tytuł Le Diable et le berger, jest jego 7 powieścią. Tłem większości jego dzieł jest wieś rodzinna w regionie Poitou-Charentes. Widzimy w nich jego przywiązanie do rodzinnego pejzażu, do ludzi, ale również nieustające pytania dotyczące człowieka, jego możliwości zarówno do popełnienia najlepszych jak i najgorszych czynów. Podkreśla często, że lubi tę część Polski, w której mieszka, bo przypomina mu ona jego rodzinne strony z czasów dzieciństwa : pięknie zachowane lasy, mozaikę pól poprzecinanych miedzami i polnymi ścieżkami.Lubi polską literaturę. Arcydziełem są dla niego “Chłopi” Reymonta, a z pisarzy współczesnych najbardziej ceni Stasiuka.” – mówią organizatorzy spotkania.

Termin: 15 maja 2014 r., godz. 17.00
Miejsce: Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej, ul. Kolejowa 8
Wstęp wolny!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko