Dobre Strony przenoszą się na wrocławski Dworzec

0
93

W ślad za dorosłymi Targami Dobrych Książek. Po to, aby zaproponować małym i większym czytelnikom jeszcze więcej atrakcji.

Kto nie zna “Zwierzyńca” Jana Brzechwy? Wiersze o “grzecznym” misiu czy złym dziku można cytować z pamięci i po przebudzeniu w środku nocy. A może by tak przypomnieć je sobie na terenie ZOO? Obserwując zachowanie autentycznych zwierząt i konfrontując je z tym, co napisał niegdyś Brzechwa? Taka niepowtarzalna okazja nadarzy się podczas najbliższej edycji Dobrych Stron. Wielkich targów dziecięcej literatury, które już na przełomie maja i czerwca zawitają do Wrocławia.

Spacer po wrocławskim ZOO śladami wierszy Brzechwy to wydarzenie towarzyszące imprezie. Wyjątkowe o tyle, że niezwiązane z jej główną lokacją. Mali czytelnicy z całej Polski, nie będą musieli szukać targowych ekspozycji. To one znajdą nich. Kiedy tylko wysiądą z pociągu. Główne wydarzenia imprezy odbędą się bowiem na terenie, niedawno wyremontowanego Dworca Głównego PKP.

Przeniesienie imprezy z namiotu wystawienniczego na Dworzec to pokłosie sukcesu starszej siostry imprezy – dorosłych Wrocławskich Targów Dobrych Książek. W grudniu ubiegłego roku odbyły się one właśnie w takiej, nietypowej lokacji. Odwiedziło je wtedy ponad 30 tys. osób. Przy okazji Dobrych Stron można liczyć na podobny, jeśli nie większy wynik. Organizatorzy zamierzają wykorzystać m.in. nieudostępniane dla podróżnych Salę Secesyjną i galerię na pierwszym piętrze budynku.

 

Na Dworcu pojawią się zatem autorzy, ilustratorzy i wydawcy, m.in. Paweł Pawlak, Eva Susso czy “specjalista od elfów” Marcin Pałasz. Dobre Strony jak zwykle przyniosą moc atrakcji, które wykraczają poza wystawienniczy profil. Zaplanowano m.in. pokazy wielkich baniek mydlanych, ogromne gry planszowe, Maraton Książkowy, warsztaty kulinarne, a także mały festiwal przygotowany z myślą o Dniu Dziecka. Tradycyjnie zostaną również rozstrzygnięte dwa konkursy: na najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży oraz na bajkę autorstwa młodziutkiego autora. Oczywiście nie zabraknie i Bajarzy. Ambasadorów imprezy, którzy do czytania będą zachęcać nie tylko na terenie Dworca.  

5. edycja Dobrych Stron odbędzie się w dniach 29 maja – 1 czerwca.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko