Gabriel Garcia Marquez w szpitalu

0
80

Kolumbijski noblista Gabriel Garcia Marquez trafił do szpitala w stolicy Meksyku. Nie podano oficjalnej przyczyny, jednak lokalne media informują, że może chodzić o zapalenie płuc.

Przedstawiciele meksykańskiej służby zdrowia poinformowali, że rodzina 87-letniego noblisty poprosiła o to, by nie ujawniać szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia pisarza.

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto napisał na Twitterze: “Poinformowano mnie, że Gabriel Garcia Marquez trafił do szpitala. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia”.

„Gabo” od wielu lat mieszka w Meksyku. W 1999r. zdiagnozowano u niego nowotwór, którego jednak udało się mu pokonać. Dwa lata temu pojawiły się również pogłoski, że cierpi na demencję starczą. Nigdy nie zostały one oficjalnie potwierdzone, jednak w ostatnich latach pisarz znacznie ograniczył swoją aktywność zawodową.

6 marca obchodził 87 urodziny i z tej okazji odbył krótkie spotkanie z dziennikarzami. Garcia Marquez to jeden z najbardziej cenionych pisarzy i intelektualistów latynoamerykańskich. Jest autorem powieści takich jak “Sto lat samotności” czy “Miłość w czasach zarazy”.

 

Karierę rozpoczynał jako dziennikarz i znany jest z życzliwości oraz wsparcia, którego udziela początkującym dziennikarzom. W tym celu w 1994r. powołał fundację Nuevo Periodismo Latinoamericano, która co roku przyznaje prestiżową nagrodę honorującą najlepsze reportaże napisane przez młodych twórców.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko