Lublin – miastem poezji (program imprezy)

0
50

RADIO “ŚWIECIDŁO” – przez cały tydzień Festiwalu będzie można słuchać autorskiego programu radiowego przygotowanego przez Jacka Podsiadło i Marcina Świetlickiego. Zapowiedź do posłuchania tutaj >>>


19.05.2014 – PONIEDZIAŁEK

9:00 – Przedszkole Poezji – animatorzy czytają bajki i poezję dla dzieci w lubelskich przedszkolach (zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl)

9:00 – 17:00 – Bajkograjki – projekcje filmów, animacji i słuchowisk bajkowych, Dom Słów, ul. Żmigród 1 (rezerwacja miejsc)

9:00 – 17:00 – Kiermasz Książki Dzieciecej – prezentacja i sprzedaż książek wydawnictw: Hokus-Pokus, Bajka, Czerwony Konik, Tako, Dom Słów, ul. Żmigród 1

9:00 – 17:00 – Alfabet – wystawa ilustracji oraz wspólne tworzenie wystawy z odwiedzającymi, Dom Słów, ul. Żmigród 1 (rezerwacja miejsc)

10:00 – 14:00 – Wędrujące Drzewo Opowieści – bajki świata, Plac po Farze

10:00 – 12:00 – Warsztat bajania i improwizacji z Arkiem Zietkiem i Bogusławem Byrskim (zapisy:alina.bak@tnn.lublin.pl), Dom Słów, ul. Zmigród 1

10:30 – 11:30 – Warsztat czerpania papieru (zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl), Dom Słów, ul. Żmigród 1

11:00 – Alicja w Krainie Czarów, Dom Słów, ul. Żmigród 1

12:00 – Bajkowe Ludki – spotkanie z bajkopisarką Lilianą Bardijewską, Dom Słów, ul. Żmigród 1

13:00 – Słuchalnia Bajek – improwizowane słuchowisko – “Skarpety i papiloty”, Dom Słów, ul. Żmigród 1

17:00 – Spotkanie “Przed debiutem”. Młodych poetów prezentują i o sytuacji debiutantów rozmawiają Tadeusz Dąbrowski, Roman Honet i Agnieszka Wolny-Hamkało. Prowadzenie Paweł Próchniak, Dom Słów, ul. Żmigród 1

17:00 – Mieszkanie Poezji – spotkanie z Janem Stanisławem Kiczorem, TPSP, ul. Grodzka 34

18:00 – Mieszkanie Poezji – Mieszkanie słów i dźwięków. “Na ostatnim piętrze”. Prowadzi Ewelina Jurasz, ul. Staszica 20/41, Rzeszów

18:00 – Mieszkanie Poezji – spotkanie z Jeremim Jastrzębskim i Sabiną Kuśmicką, restauracja “Magia”, ul. Rybna 1 / Grodzka 2

19:00 – Mieszkanie Poezji – spotkanie z Tadeuszem Rawą, WOK, ul. Dolna Panny Marii 3

19:00 – Mieszkanie Poezji – spotkanie z Wojciechem Szczurkiem, restauracja “Trattoria Frascati, ul. Chopina 35


20.05.2014 – WTOREK

9:00 – Przedszkole Poezji – animatorzy czytają bajki i poezję dla dzieci w lubelskich przedszkolach (zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl)

9:00 – 17:00 – Bajkograjki – projekcje filmów, animacji i słuchowisk bajkowych, Dom Słów, ul. Żmigród 1 (rezerwacja miejsc)

9:00 – 17:00 – Alfabet – wystawa ilustracji oraz wspólne tworzenie wystawy z odwiedzającymi, Dom Słów, ul. Żmigród 1 (rezerwacja miejsc)

10:00 – 14:00 – Wędrujące Drzewo Opowieści – opowieści lubelskie, Plac po Farze

10:00 – 12:00 – Warsztat typograficzny, Dom Słów, ul. Żmigród 1

10:00 – 12:00 – Warsztat ilustratorski z Marta Pokorską (zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl), Dom Słów, ul. Żmigród 1

10:00 – 13:00 – Warsztat animacji z Anną Chabros (zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl), Dom Słów, ul. Żmigród 1

11:00 – Alicja w Krainie Czarów, Dom Słów, ul. Żmigród 1

12:00 – Bajkowe Ludki – spotkanie z Bajkopisarką Małgorzatą Strzałkowską, Dom Słów, ul. Żmigród 1

17:00 – Prezentacja tomów z serii “Biblioteka Zapomnianych Poetów” – Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”, Sala Czarna, ul. Grodzka 21

17:00 – Mieszkanie Poezji – spotkanie z poetami-członkami Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych, TPSP, ul. Grodzka 34

18:00 – Prezentacja tomu z serii “Poeci Lublina” – Zbigniew Dmitroca – Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”, Sala Czarna, ul. Grodzka 21

19:00 – Słuchalnia Bajek – improwizowane słuchowisko – “Skarpety i papiloty”, Dom Słów, ul. Żmigród 1

18:00 – Mieszkanie Poezji ukraińskiej w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, ul. Jagiellońska 24, Rzeszów

18:00 – Mieszkanie Poezji – spotkanie z Mariuszem Bobrem, DK LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a

18:30 – Mieszkanie Poezji – “Jezuicka – Kuchnia Klasztorna” – spotkanie z Beatą Golacik, ul. Jezuicka 4


21.05.2014 – ŚRODA

9:00 – Przedszkole Poezji – animatorzy czytają bajki i poezję dla dzieci w lubelskich przedszkolach (zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl)

9:00 – 17:00 – Bajkograjki – projekcje filmów, animacji i słuchowisk bajkowych, Dom Słów, ul. Żmigród 1 (rezerwacja miejsc)

9:00 – 17:00 – Alfabet – wystawa ilustracji oraz wspólne tworzenie wystawy z odwiedzającymi, Dom Słów, ul. Żmigród 1 (rezerwacja miejsc)

9:00 – 17:00 – Małe targi książek dla dzieci, Dom Słów, ul. Żmigród 1

9:00 – Mała Poezja – IV Przedszkolny Przegląd Recytatorski, Dom Słów, ul. Żmigród 1

9:00 – Warsztat ilustratorski z Martą Pokorską (zapisy:alina.bak@tnn.lublin.pl), Dom Słów, ul. Żmigród 1, Dom Słów, ul. Żmigród 1

10:00 – 14:00 – Wędrujące Drzewo Opowieści – bajki terapeutyczne, Plac po Farze

10:30 – 11:30 – Warsztat kaligrafii (zapisy:alina.bak@tnn.lublin.pl), Dom Słów, ul. Żmigród 1

11:00 – Mieszkanie Poezji – Dzielnicowy Dom Kultury “Czechów”, ul. Kiepury 5a

11:00 – Książka obrazkowa: świat pomiędzy słowem a obrazem- spotkanie z Adamem Jaromirem, autorem “Ostatniego przedstawienia panny Esterki”, Dom Słów, ul. Żmigród 1

12:30 – Mieszkanie Poezji – spotkanie z Jadwigą Jaśkowiak, Katarzyną Szczepaniak oraz z seniorami, Klub Seniora, ul. Bronowicka

14:00 – 16.30 – Książka obrazkowa: świat pomiędzy słowem a obrazem – panel edukacyjny poświęcony książce obrazkowej – prelekcje:Monika Obuchow – “Prawo kadru”, filmowy warsztat książki obrazkowej, Anna Mrozińska – książka obrazkowa, Magdalena Sikorska – książka obrazkowa, Dom Słów, ul. Żmigród 1

16:00 – Mieszkanie Poezji – spotkanie z Tomaszem Kowalczykiem, TPSP, ul. Grodzka 34

17:00 – 19.30 – Panel artystyczny – spotkania z Bogusławą Sochańską i Joanną Concejo – percepcja tradycyjnych baśni, reguł życia w nich zawartych i “przekierowania” baśni również w stronę dorosłych oraz spotkania z Adamem Jaromirem i Iwoną Chmielewską – rozmowy o potrzebie istnienia picturebooka jako przekazu ważnego społecznie również dla dorosłych, Dom Słów, ul. Żmigród 1

17:00 – “Celan – słowo poety” – rozmawiają Ryszard Krynicki i Cezary Wodziński, prowadzenie Paweł Próchniak, Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”, Sala Czarna, ul. Grodzka 21

17:00 – Mieszkanie Poezji – spotkanie z Katarzyną Szczepaniak, DK “Czechów”, ul. Kiepury 5a

17:00 – Mieszkanie Poezji – spotkanie z poetami z grupy “Antologia Oddechów”: Andrzejem Samborskim, Jeremim Jastrzębskim i Joanną Czyż, DK Przyjaźni,ul. Przyjaźni 13

18:00 – Mieszkanie Poezji – “Zabawy Varietes”. Świat jest zbyt straszny, żeby brać go na poważnie. Ale jaka jest granica między powagą a zabawą słowem? Czyż nie wyznacza jej miłość, walka, szaleństwo i śmierć? Poezja i piosenki autorskie. Mieszkanie Poezji u Aleksandra Gałeckiego, ul. Jezuicka 10/3

18:00 – Mieszkanie Poezji – Pokój Poezji z Jarosławem Mikołajewskim: “Dolce Vita” i jeszcze więcej – prowadzi Tomasz Gnap, Celownicza 4, Rzeszów

19.00 – Mieszkanie Poezji u Rafała Rutkowskiego – spotkanie z Konradem Górą, ul. Krakowskie Przedmieście 59/6

19:00 – Mieszkanie Poezji – koncert poetycki – “W hołdzie poetom Lublina (i okolic)”, WOK, ul. Dolna Panny Marii 3


22.05.2014 – CZWARTEK

9:00 – Przedszkole Poezji – animatorzy czytają bajki i poezję dla dzieci w lubelskich przedszkolach (zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl)

9:00 – Warsztat szycia poetyckich domków (zapisy:alina.bak@tnn.lublin.pl), Dom Słów, ul. Żmigród 1

9:00 – 17:00 – Małe targi książek dla dzieci, Dom Słów, ul. Żmigród 1

9:00 – 17:00 – Alfabet – wystawa ilustracji oraz wspólne tworzenie wystawy z odwiedzającymi, Dom Słów, ul. Żmigród 1 (rezerwacja miejsc)

9:00 – 17:00 – Bajkograjki – projekcje filmów, animacji i słuchowisk bajkowych, Dom Słów, ul. Żmigród 1 (rezerwacja miejsc)

10:00 – Warsztaty czerpania papieru (zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl), Dom Słów, ul. Żmigród 1

10:00 – 12:00 – Warsztat oswajania strachu (zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl), Dom Słów, ul. Żmigród 1

10:00 – 14:00 – Wędrujące Drzewo Opowieści – bajki współczesne, Plac po Farze

12:00 – Bajkowe Ludki – spotkanie z bajkopisarką Moniką Madejek, Dom Słów, ul. Żmigród 1

16:00 – Mieszkanie Poezji – poezja żydowska – spotkanie z Andrzejem Samborskim i Jeremim Jastrzębskim, TSKŻ, ul. Lubartowskiej 10

17:00 – Gala Nagrody “Kamień” – laudacja: Piotr Śliwiński, “Kamień na kamieniu” – rozmawiają Piotr Śliwiński i Marcin Świetlicki, prowadzenie Marcin Jaworski, Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”, Sala Czarna, ul. Grodzka 21

18:00 – Mieszkanie Poezji – Mieszkanie dla słowa – warsztaty recytatorskie i łamigłówki słowne w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, ul. Jagiellońska 24, szczegóły i zapisy na www.inkubatorkultury.eu

18:00 – Mieszkanie Poezji – “Kobiety i poezja – kobiecy krąg” – prowadzenie: D’Aria Galicka, ul. Piłsudskiego 17

18:30 – Mieszkanie Poezji – “Mężczyźni i poezja – męski krąg” – prowadzenie Mariusz Bober, restauracja “Zielony Talerzyk”, ul. Królewska 5

19.00 – Mieszkanie Poezji Grupy Słowonośnej “Dzień Po” – spotkanie z Dominikiem Wacko i Arkadiuszem Rytelewskim, ul. Wschodnia 15

20:00 – Mieszkanie Poezji – “Jezuicka – Kuchnia Klasztorna” – spotkanie z Józefem Bilskim, ul. Jezuicka 4


23.05.2014 – PIĄTEK

9:00 – Przedszkole Poezji – animatorzy czytają bajki i poezję dla dzieci w lubelskich przedszkolach (zapisy:alina.bak@tnn.lublin.pl)

9:00 – Mali Bajarze – III Przegląd Opowiadania Historii, Dom Słów, ul. Żmigród 1

9:00 – 17:00 – Małe targi książkowe, Dom Słów, ul. Żmigród 1

9:00 – 17:00 – Bajkograjki – projekcje filmów, animacji i słuchowisk bajkowych, Dom Słów, ul. Żmigród 1 (rezerwacja miejsc)

9:00 – 17:00 – Alfabet – wystawa ilustracji oraz wspólne tworzenie wystawy z odwiedzającymi, Dom Słów, ul. Żmigród 1 (rezerwacja miejsc)

10:00 – 13:00 – Warsztat szycia miasteczka poezji z Moniką Madejek (zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl), Dom Słów, ul. Żmigród 1

11:00 – Warsztat ilustratorski z Agatą Królak (zapisy: alina.bak@tnn.lublin.pl), Dom Słów, ul. Żmigród 1

12:00 – Bajkowe Ludki – spotkanie z bajkopisarką Grażyną Lutosławską, Dom Słów, ul. Żmigród 1

14:00 – Mieszkanie Poezji – Literaturę dzieciom czytają aktorzy scen rzeszowskich, Oddział dla dzieci i młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Słowackiego 11, Rzeszów

16:00 – 21:00 – Mieszkanie Poezji u Hanny Olszewskiej – spotkanie z Jermim Jastrzebskim, Ewą Bajkowską, Andrzejem Samborskim i Światomirem Ząbkiem, ul. Skrzetuskiego 8/53 (9 p.)


17:00 – Ogrody słów, ogrody muzyki – rozmawiaja Paweł Huelle i Paweł Próchniak, Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”, ul. Grodzka 21

17:00 – Mieszkanie Poezji – “Jezuicka – Kuchnia Klasztorna” – spotkanie z Ewą Korczyńską, ul. Jezuicka 4

18:00 – Mieszkanie Poezji – spotkanie z poetami z grupy “Dzień Po”, restauracja “Zielony Talerzyk”, ul. Królewska 5

18:00 –  Mieszkanie poezji – Francja w poezji – poezja francuska. Prowadzi Florent Despres w siedzibie Stowarzyszenia Ekoskop, ul. Strzelnicza 14/9, Rzeszów

19:00 – Mieszkanie Poezji – koncert poetycki poświęcony Edwardowi Stachurze, WOK, ul. Dolna Panny Marii 3

19:30 – Mieszkanie poezji u Anny Głowy – spotkanie z Adamem Wiedemannem,  ul. Okrzei 12/72

20:00 – Mieszkanie Poezji u Katarzyny Paszkiewicz – Benefis Andrzeja D., ul. Szkolna 9/14

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko