2014-04-02 spotkanie z poetką Krystyną Konecką

0
87

Klub Literacki „DĄBRÓWKA” – Piątkowskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z  poetką Krystyną Konecką i jej zbiorami sonetów („Ogrody Szekspira”, „Szklana kula”)


 Oraz   pisarką Krystyną Januszewską (prezentacja prozy i twórczości plastycznej)  

Spotkanie odbędzie się w dniu 1 kwietnia (wtorek) o godz. 18 w sali nr 40 Zarządu Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, os. Bolesława Chrobrego 117. Poprowadzi je prezes KL „Dąbrówka” Jerzy Grupiński.


Krystyna Konecka, poetka, dziennikarka i fotoreporterka związana rodzinnie z Wileńszczyzną,  urodzona w Dobiegniewie, mieszka w Białymstoku. Jej specjalnością jest sonet oraz sonetti a corona. W wydanych kilkunastu książkach poetyckich  (oraz na fotografiach eksponowanych na wystawach) prezentuje swój punkt widzenia na sprawy natury oraz szeroko pojmowanej kultury.  


Krystyna Januszewska, urodzona w Brzegu, od młodości związana z Poznaniem, z powodzeniem uprawiająca malarstwo, jest autorką sześciu powieści, docenianych przez gremia jurorskie  („Przytulać kamienie”, „Niebo ma kolor zielony”, „Trzy Światy”, „Dolina Motyli”, „Rozbitek @ brzeg.pl”, „Ostatnia kwadra księżyca”), których fragmenty znajdują się także w licznych antologiach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko