Chwile piękna, grozy, desperacji Historyczne zdjęcia, które zmieniły świat

0
93

Nagroda Pulitzera to coroczna amerykańska nagroda ufundowana przez amerykańskiego dziennikarza Josepha Pulitzera w 1917 roku, przyznawana za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury i muzyki.

Nagroda przyznawana jest również w dziedzinie fotografii prasowej. Najnowsza wystawa w jednej z londyńskich galerii – Daniel Blau Gallery – prezentuje wybrane zdjęcia zdobywców tego prestiżowego wyróżnienia, które w momencie, w którym zostały wykonane, od razu stały się ikonami.

Chwile piękna, grozy, akty desperacji – te zdjęcia na pewno warto zobaczyć, a historie, które się za nimi kryją, po prostu trzeba znać.

Zdjęcie Williama C. Bealla przedstawia policjanta rozmawiającego z małym chłopcem podczas parady w Waszyngtonie. Był to najbardziej oklaskiwany obraz, jaki kiedykolwiek pojawił się w “Washington Daily News”. Beall rozpoczął karierę w wieku 16 lat od pracy dla agencji fotograficznych.

Później pracował jako fotograf dla “Washington Post”, a następnie “Washington Daily News”. Został mianowany naczelnym fotografem w 1940 roku. Pracował też jako fotograf wojenny z U.S.Marines podczas II wojny światowej. W 1945 r. zdobył Air Medal za relacje z bitwy o Okinawę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko