Grupa w Składzie: wydawniczy debiut awangardowego zespołu z lat 70.

0
78

Ukazała się płyta dokumentująca dokonania eksperymentujących z dźwiękiem i sztukami wizualnymi improwizatorów z Grupy w Składzie.

Zespół Jacka Malickiego, Milo Kurtisa i Andrzeja Kasprzyka zaliczany jest do najbardziej interesujących zjawisk w muzyce polskiej lat 70. Członkowie Grupy w Składzie nie posiadali akademickiego wykształcenia muzycznego, interesowali się jednak muzyką współczesną, a twórczość Johna Cage’a czy Karheinza Stockhausena stanowiła jedno ze źródeł inspiracji ich działalności. Nawiązywali także do praktyk artystycznego ruchu fluxus.

Muzycy związani byli ze sztuką konceptualną i postaciami takimi jak Zofia Kulik, Przemysław i Paweł Kwiek oraz Paweł Freisler. Rezydowali w kilku ważnych przestrzeniach artystycznych, w tym w Galerii Sigma, Repassage i Galerii El w Elblągu. Zespół zawiesił swoją działalność w 1975 roku. Powrócił w roku 2008 i wznowił (ograniczoną) działalność koncertową.

Do płyty dołączona jest obszerna, 40-stronicowa książeczka opatrzona zdjęciami duetu KwieKulik oraz Tomasza Sikorskiego. Album można otrzymać za darmo, jego dystrybucją zajmuje się producent, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych “Trzecia Fala”.

17 stycznia w warszawskiej kawiarni Nie Zawsze Musi Być Chaos odbędzie się spotkanie promocyjne.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko