Wrocław został wybrany do organizacji Światowych Dni Muzyki MTMW w październiku 2014 r.

0
148

Jest to prestiżowy festiwal poświęcony muzyce współczesnej organizowany od 87 lat, co roku w innym kraju. Unikalna forma tego festiwalu polega na tym, że prezentuje on muzykę współczesną z różnych stron świata, co gwarantuje ogromną rozmaitość repertuaru. Jest tutaj miejsce dla uznanych artystów, jak również dla debiutantów pragnących zaprezentować swoje utwory przed światową publicznością.

Zabiegi Wrocławia o organizację festiwalu rozpoczęto 10 lat temu. Ostateczna decyzja zapadła jednogłośnie w maju 2010 r. podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej w Sydney. Wrocławscy organizatorzy festiwalu zgodnie twierdzą, że Wrocław jest przygotowany do roli gospodarza. To miasto dba o muzykę współczesną – zapewnia Ewa Michnik dyrektor Opery Wrocławskiej. Mamy już bogate doświadczenie w organizacji prestiżowych wydarzeń – dodaje Andrzej Kosendiak dyrektor Filharmonii Wrocławskiej. W przyszłości do dzisiejszego ” muzycznego traktu miasta “obok Opery, Filharmonii, Akademii Muzycznej dołączy Narodowe Forum Muzyki.

Atrakcją wrocławskiej edycji imprezy będzie konkurs w nowej kategorii: instalacje muzyczne na wolnym powietrzu. Artyści będą mieli okazję skomponować multimedialne instalacje muzyczne związane np. z fontanną przy Pergoli, fontanną w Rynku,  fosą, lub innym charakterystycznym obiektem.

Zainteresowani udziałem w Muzycznych Dniach artyści mogą przysyłać zgłoszenia do końca 2011 r. Wszystkie informacje dotyczące organizacji wydarzenia będą publikowane na stronie internetowej www.worldmusicdays2014.pl

W Polsce do tej pory Światowe Dni Muzyki odbyły się w 1939 r., w 1968 r. i ostatni – w 1992 r. w Warszawie. Najbliższe Światowe Dni Muzyki odbędą się w Zagrzebiu w 2011 r.

 Organizatorzy wrocławskiego festiwalu w 2014 r.:

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko