2014-01-19„NIEJEDNO PRZESZŁAM” – promocja książki Stanislawy Celińskiej i Karoliny Prewęckiej

0
95

„NIEJEDNO PRZESZŁAM” – promocja książki Stanislawy Celińskiej i Karoliny Prewęckiej

 

Data: 18 stycznia 2014

Godzina: 17:30

Miejsce: Marecki Ośrodek Kutury im. Tadeusza Lużyńskiego ul. Fabryczna 2 Marki

Wieczór autorski STANISŁAWY CELIŃSKIEJ. Znana i ceniona aktorka ze swadą opowiada o aktorstwie i codzienności, o sukcesach i problemach, o autorytetach i szukaniu spokoju oraz wykona ulubione piosenki. Z artystką wystąpi kompozytor i akompaniator Tomasz Bajerski.

Po spotkaniu będzie można zakupić książkę “Niejedno przeszłam” – książkowy wywiad Karoliny Prewęckiej ze Stanisławą Celińską.  Wstęp wolny.

Stanisława Celińska rozpoczęła drogę zawodową od wielkiego sukcesu. Wygrała Opole, dostała angaż w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, jednym z najlepszych na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Wystąpiła u Andrzeja Wajdy w filmie „Krajobraz po bitwie”. Była pamiętną Agnieszką Niechcicówną w „Nocach i dniach”. Ujawniła talent komediowy w filmach Stanisława Barei. W każdą rolę „się wgryza”. Talent jest dla niej punktem wyjścia do pracy nad odnalezieniem i przekazaniem prawdy o bohaterze. Ma niezwykłą zdolność przeistaczania się. Przełamuje samą siebie, szuka nowych zadań. Śpiewa różnorodny repertuar, liryczny i kabaretowy. Daje recitale. Ma za sobą wiele trudnych życiowych doświadczeń, ale pokonała przeciwności losu.

Książka jest złożona z dwóch głównych warstw: pierwszej – pełnej faktów oraz drugiej – refleksyjnej, z osobistym przesłaniem. Równolegle barwny portret Stanisławy Celińskiej tworzą jej przyjaciele i znajomi, m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, Maciej Stuhr…

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko