Spędź Sylwestra kulturalnie

0
87

W TEATRZE

Teatr Kamienica, Warszawa
Atrakcje:  Będzie to połączenie wieczoru pełnego kultury z iście szampańską zabawą w nastrojowych, secesyjnych wnętrzach. W repertuarze ostatniego dnia roku znajdują się dwie wyśmienite komedie: “Mąż mojej żony” autorstwa Miro Gavrana w reżyserii Tomasza Obary z udziałem Tomasza Obary oraz Przemysława Bluszcza, a także wyśmienity wodewil “Porwanie Sabinek” w reżyserii Emiliana Kamińskiego z udziałem m.in. Emiliana Kamińskiego, Doroty Kamińskiej, Wojciecha Duryasza, Michała Rolnickiego i Adama Fidusiewicza.
Po spektaklach, o godzinie 23:00 Scena Oficyna zamieni się w wspaniałą salę balową, o dobrą zabawę zadba DJ prezentujący największe przeboje muzyczne. Poczęstunek (w formie bufetu) serwowany będzie w salach restauracyjnych, nie zabraknie również mocniejszych trunków.
Koszt: 400 zł/os.

***

Teatr Studio Buffo, Warszawa
Atrakcje: W sylwestrowy wieczór w Teatrze Studio Buffo bawić będzie widzów plejada najlepszych polskich aktorów m.in. Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski oraz Cezary Kosiński. Tito Productions zaprasza na spektakl “Boeing Boeing” w odświętnym, sylwestrowym nastroju i gwiazdorskiej obsadzie.  W wieczór sylwestrowy wszyscy widzowie przywitani zostaną lampką szampana. Każdy otrzyma również prezent-niespodziankę od organizatorów.
Koszt: 200-250 zł/os.

***

Teatr Żydowski, Warszawa
Atrakcje: Jak co roku Teatr Żydowski zaprasza na Galę Sylwestrową. Tym razem zespół Teatru Żydowskiego przygotował wyjątkowy spektakl “Mazl Tov”. To pełen humoru i dowcipu spektakl muzyczno-taneczny. Był on gorąco oklaskiwany między innymi podczas tournee Teatru Żydowskiego po Meksyku. Zazwyczaj wystawiany jest w jidysz, ale specjalnie na tę noc reżyserka Gołda Tencer przygotowała polską wersję spektaklu.
Gwiazdą gali będzie Szymon Szurmiej, ale będzie można też spotkać śpiewających izraelskich artystów oraz dostać wyjątkowy przepis na karpia po żydowsku od Gołdy Tencer. W cenie biletu lampka wina oraz poczęstunek. Wszyscy widzowie będą mogli również wziąć udział w loterii – do wygrania atrakcyjne nagrody. Czas: 19.00- 22.00.
Koszt:  220- 250 zł/os.

***

Teatr Dramatyczny w Warszawie
Atrakcje: Teatrze Dramatycznym w Warszawie ma dwie propozycje.  Na Scenie im. G. Holoubka pokazany zostanie „Absolwent”, opowiadający o miłości zagubionego młodzieńca i dojrzałej kobiety, a na Scenie na Woli zagrany zostanie „Exterminator”, komedia z muzyką na żywo o zespole rockowym, który dla pieniędzy decyduje się na radykalny artystyczny kompromis.
Koszt: Bilety na “Absolwenta” –  50- 150 zł/ os., a na “Exterminatora” – 40- 120 zł/ os.

***

Teatr Syrena, Warszawa
Atrakcje: Tegoroczny sylwester w Teatrze Syrena wypełnią muzyczne brzmienia z Bałkanów oraz Ameryki Południowej. Na scenie wystąpią Million Dollar Mercedes Band wraz z Magdą Navarrete. Połączenie latynoskich rytmów i bałkańskich melodii zaowocowała wybuchową muzyczną mieszanką. Muzycy z tak różnych od siebie kręgów kulturowych znaleźli wspólny język, którym jest energia na scenie.

***

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Atrakcje: W sylwestrową noc w swoje progi tradycyjnie już zaprasza Teatr im. Aleksandra Sewruka. W programie: spektakl “Starsi Panowie Dwaj. Mambo Spinoza” z kultowymi piosenkami Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory w reżyserii Julii Wernio, toast noworoczny, loteria i świetna zabawa.

Impreza, na którą bilet kosztuje 85 zł, rozpocznie się o godz. 21.

 

***

Teatr Nowy w Krakowie
Atrakcje: Teatr Nowy w Krakowie zaprasza na kultowy już spektakl GRIGA wg opowiadań Czechowa. Będzie więc i śmiesznie, i nostalgicznie. Wszystko w klimacie starej Rosji, z piosenkami, gadżetami i zapachem śledzia w occie, rozchodzącym się po widowni. Ten zapach i butelki wódki, które wędrują w ramach poczęstunku między publiczność, sprawiają, że sami poczujemy się gośćmi Grigi.
Koszt: 70 zł/os. , w cenę wliczony jest szampan, wódka i śledź.

***

Teatr Wybrzeże
Atrakcje: W wieczór sylwestrowy Teatr Wybrzeże zaprezentuje trzy znakomite tytuły – “(g)dzie-ci faceci” na Dużej Scenie, “Wielką Immprowizację” na Scenie Malarnia oraz “Seans” na Scenie Kameralnej w Sopocie. W przerwach pomiędzy spektaklami można wziąć udział w noworocznej loterii, koncercie i napić się wina.
Koszt:  od 40 do 110 zł/os, w zależności od spektaklu. 

***

Lubelski Teatr Muzyczny
Atrakcje: Lubelski Teatr Muzyczny zapowiada sylwestrową imprezę dla kulturalnej śmietanki, udział w niej biorą doskonali śpiewacy, a repertuar został starannie dobrany tak, by zawarły się w nim songi, bez których  organizatorzy nie wyobrażają sobie współczesnego musicalu. Wystarczy wspomnieć, takie tytuły jakUpiór w operze, Nędznicy, Cabaret, Człowiek z La Manchy, Grease, Hair, czy Chicago, aby jasnym stało się, że będzie to spotkanie z muzyką rozrywkową najwyższych lotów, jednocześnie wysmakowaną i wpadającą w ucho, przepięknie i bogato aranżowaną przez artystów doświadczonych na scenach całego kraju.
Koszt: 50-100 zł/ os.

***

Wrocławski Teatr Komedia
Atrakcje:  W ramach sylwestrowych atrakcji zaplanowany jest spektakl “Trzy razy łóżko” oraz “Kolacja dla głupca”, a także wspólny poczęstunek.
Koszt:  150-200 zł/os., w zależności od spektaklu.

 

W OPERZE

Teatr Wielki w Poznaniu/ Opera Poznańska
Atrakcje: Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na sylwestra w stylu hiszpańskim. Wieczór rozpocznie się koncertem, podczas którego wykonane zostaną uwertury i arie ze znanych i lubianych oper. Usłyszeć będzie można arie z “Carmen” Georgesa Bizeta, “Cyrulika sewilskiego” Gioachino Rossiniego czy “Don Carlosa” Giuseppe Verdiego. Zabrzmią także kompozycje Manuela de Falli – ‘Trójgraniasty kapelusz” i słynne “Bolero” Maurice’a Ravela. Wystąpią znakomici soliści Teatru Wielkiego i goście: Magdalena Nowacka, Helena Zubanovich, Piotr Friebe czy Jerzy Mechliński. Towarzyszyć im będzie orkiestra Teatru Wielkiego pod batutą maestro Gabriela Chmury. Z wdziękiem i humorem, koncert poprowadzi Jerzy Kisielewski.
Po koncercie goście przeniosą się do foyer I piętra opery, które stanie się tego wieczora roztańczoną salą balową. Parkiet zapełni się więc parami wirującymi w piruetach, gorącym flamenco, fandango czy paso doble. Zabawa trwać będzie do białego rana.
Koszt:  koncert sylwestrowy: 150-250 zł/os.
koncert i bal sylwestrowy: 750 zł/os.

 

Na KONCERCIE

Warszawska Sala Kongresowa
Atrakcje: W warszawskiej Sali Kongresowej odbędzie się sylwestrowy koncert “The Best Of”, w którym swoje największe przeboje wykonają Grzegorz Turnau oraz Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower. Współpraca artystów i odkrycie wspólnych fascynacji muzycznych zaowocowały nowymi, bardzo ciekawymi aranżacjami znanych przebojów zarówno Turnaua, jak i zespołu Zakopower. Na scenie Sali Kongresowej wystąpi trzydziestu muzyków, zespoły solistów oraz Orkiestra Kameralna Młodej Polskiej Filharmonii. W ich wykonaniu usłyszymy między innymi utwory, które na przestrzeni wielu lat wzruszały, bawiły i skłaniały do refleksji: “Bracka”, “Cicho Sza”, “Dzikie wino”, “Boso”, “Jak Linoskoczek” oraz “Na Plażach Zanzibaru”, który połączył obu muzyków.
Koszt: 100- 250 zł/os.

***

Pałac Kultury i Nauki
Atrakcje: W programie najpiękniejsze przeboje opery, operetki, musicalu i piosenki. Obok znanych gwiazd sceny operowej usłyszymy gwiazdy Fundacyjnej Sceny Młodych oraz Orkiestrę Kameralną Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej “La Boheme de Varsovie”.

***

krakowski Klub Studio
Atrakcje: Sylwester z Moniką Brodką i jej największymi przebojami. Koncert 31 grudnia to jedyna okazja, żeby zobaczyć Brodkę na żywo, ponieważ na przestrzeni niemal roku artystka nie koncertowała w Polsce.

 

W KINIE

Sieć kin Multikino
Atrakcje: Sylwester w sieci kin Multikino rozpocznie się od przedpremierowego pokazu jednego z najbardziej oczekiwanych filmów 2013 roku “Wilk z Wall Street”, filmu w reżyserii Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Po przywitaniu Nowego Roku na uczestników Sylwestra w Multikinie czekają największe hity filmowe 2013 roku. Po północy widzowie zobaczą komedię “Millerowie” oraz prawdziwą, wciskającą w fotel historię rywalizacji dwóch najlepszych kierowców F1 w historii – Nikiego Laudy i Jamesa Hunta, czyli “Wyścig”.
Sylwester 2013 odbędzie się w 12 kinach sieci Multikino. W każdym kinie Sylwester ma inną formułę: filmową lub taneczno- filmową.
Koszt:  70- 320 zł/ os.

***

Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu
Atrakcje: Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu proponuje w sylwestra filmowy maraton tematyczny. Kinomaniacy do wyboru mają pięć różnych zestawów filmowych (od fantastyki, po komedie romantyczne) oraz transmisję koncertu galowego Filharmoników Berlińskich.  Poza tym w cenie biletu organizatorzy zapewniają zabawę taneczną z DJ’em oraz bufet w przerwach między filmami: przystawki, dania na ciepło: mięsne, wegetariańskie i wegańskie, dania na zimno, desery (owoce i ciasta), wino.
Koszt: 150 zł/os.

***

Warszawskie kino Praha
Atrakcje: Warszawskie kino Praha zaprasza na rodzinny wieczór sylwestrowy, który rozpocznie się o godzinie 18.30 zabawą taneczną z DJ’em,  konkursami dla dzieci oraz drobnym poczęstunkiem. Następnie zapowiadane są rodzinne pokazy filmowe –  w sylwestrowym repertuarze zobaczymy (film do wyboru): “Hobbit: Pustkowie Smauga” (2D, dubbing) oraz animacje “Królowa Śniegu” i “Skubani” (pokaz przedpremierowy!).
Koszt: 25 zł/os.

***

Kino Muranów
Atrakcje: Sylwester w Kinie Muranów to przedpremierowe pokazy filmów oraz poczęstunek i zabawa przy muzyce. W repertuarze znajdą się “Smak curry”, “Tylko kochankowie przeżyją” oraz “Wielki Liberace”.
Koszt: 190 zł/os.

 

POD GOŁYM NIEBIEM

prawy brzeg Wisły, Stadion Narodowy w Warszawie
Atrakcje: Podczas koncertu pt. “Wystrzałowy Narodowy”, trwającego od godz. 21 do 1.30, wystąpią zespoły: Afromental, Big Cyc, Poparzeni Kawą Trzy i T.Love. Gwiazdą wieczoru będzie brytyjski wokalista John Newman.

***

rynek w Krakowie
Atrakcje: Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Brodka, Natalia Kukulska, Tatiana Okupnik, Czesław Mozil, Wilki, Feel, Mrozu, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Future Folk – pojawią się w Krakowie, aby wspólnie z mieszkańcami świętować ostatnią noc w roku. Na Rynku Głównym odbędzie się jeden z największych sylwestrów w kraju.

***

rynek we Wrocławiu
Atrakcje: Wrocław znowu wspólnie z telewizyjną Dwójką zorganizuje imprezę sylwestrową w Rynku. Tego wieczoru we Wrocławiu królować będzie muzyka disco lat 70. i 80. Wiadomo, że wystąpią finaliści programu “The Voice of Poland” z TVP 2, z jego zwycięzcą Mateuszem Ziółko na czele. Na scenie w Rynku zaśpiewają też: Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Kora, zespół Kombii, VOX, Marek Piekarczyk, Krzysztof Jaryczewski (były wokalista Oddziału Zamkniętego), Shakin’ Dudi, Izabela Trojanowska, Zbigniew Wodecki, Wojciech Gąsowski, Maria Sadowska, Kamil Bednarek i Rafał Brzozowski.  Będą też zagraniczne gwiazdy: Midge Ure (były gitarzysta grupy Ultravox) oraz Ray Wilson (wokalista legendarnego zespołu Genesis). Imprezę sylwestrową w Rynku poprowadzą Tomasz Kammel, Marika oraz kabaret Paranienormalni.

***

Plac Litewski w Lublinie
Atrakcje:  Dla zgromadzonej publiczności wystąpi “MK Momot & Kuligowski Orkiestra” pod dyrekcją Tomasza Momota z gościnnym udziałem polskich artystów: Kayah, Kasi Cerekwickiej, Kuby Badacha, Sławka Uniatowskiego. Specjalnie na ten wieczór, orkiestra przygotowała największe polskie i zagraniczne muzyczne hity. Wykona je wspólnie z zaproszonymi gwiazdami, w nowych aranżacjach i w powiększonym aż 20-osobowym składzie.  Na scenie pojawią się także Ania Karwan i Mateusz Krautwurst – finaliści programów “Must Be The Music” i “The Voice of Poland”.

***

Targ Węglowy w Gdańsku
Atrakcje: Podczas koncertu wystąpią: jedna z najlepszych polskich wokalistek charyzmatyczna Patrycja Markowska, niemieckie trio CASCADA z hipnotyzującą wokalistką Natalie Horler a także popularny europejski DJ – Mike Candys.    

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko