Finał Roku Tuwima

0
80

Data: 15 grudnia 2013

Godzina: 19:00

Miejsce: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka

 

2013 rok Sejm RP ogłosił Rokiem Juliana Tuwima. Nastał czas na finał. Oficjalne wręczenie Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima, która w tym roku wyniesie 50 tysięcy zł. Otrzyma ją polskojęzyczny autor za całokształt dorobku literackiego. Nagroda tradycją nawiązuje do przedwojennej Nagrody Literackiej Miasta Łodzi, którą poza Julianem Tuwimem trzymali m.in. Zofia Nałkowska, Aleksander Świętochowski i Andrzej Strug.

W trakcie półtoragodzinnej gali zostaną zaprezentowane m.in. fragmenty dwóch spektakli – “Tu-wim” zrealizowanego przez Teatr Powszechny w Łodzi oraz “Bal w Operze” autorstwa Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, a także felietony filmowe m.in. prezentujące sylwetkę laureata. Nie zabraknie akcentów muzycznych. Na scenie zobaczymy Janusza Radka, Dorotę Miśkiewicz, L.U.C., Lilu, Polski Zespół i Jakuba Pawlaka. Wszystkich w repertuarze tuwimowskim. Galę poprowadzi Poeta, Bronisław Maj.

Wstęp na Galę jest darmowy – należy jednak otrzymać wejściówkę. Całą imprezę można oglądać również na żywo w Internecie na stronie www.intv.pl. Tydzień później TVP Kultura wyemituje reportaż z uroczystości. Za całością stoi Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, inicjatorzy projektu Rok Tuwima 2013. Zamierzeniem realizatorów jest, aby nagrodę przyznawano corocznie na zakończenie Festiwalu Puls Literatury. W tym roku imprez odbywa się w Łodzi od 5 do 15 grudnia. Gościem festiwalu są m.in. Oksana Zabużko, Joanna Bator czy Andrzej Sapkowski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko