Literacka podróż po Gdańsku

0
70

Literacka podróż po Gdańsku powstała w ramach projektu Sztuka Czytania realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku. Gdańsk stał się inspiracją do powstania ponad stu tekstów prozatorskich, które zostały nadesłane na konkurs literacki. Jury wybrało 10 najlepszych utworów, które wyznaczyły trasę literackiej podróży. Na projekt składają się: e-book, audiobook, interaktywna mapa, aplikacja na urządzenia mobilne oraz widowisko multimedialne.

 Efekty działań artystycznych zostały połączone z nowymi technologiami, dzięki którym w Literacką podróż po Gdańsku można się wybrać za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Może być to spacer po mieście z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, która poprowadzi użytkownika po Literackiej Mapie Gdańska i pozwoli zobaczyć na własne oczy miejsca, które stały się inspiracją dla twórców. Podczas wędrówki można zapoznać się z fragmentami opowiadań, posłuchać audiobooka oraz obejrzeć graficzną interpretację wybranych elementów gdańskiej przestrzeni. Literacką podróż można też odbyć nie ruszając się z domu, na ekranie swojego komputera.

Literacka podróż po Gdańsku to projekt pozwalający poznać nasze miasto na wiele różnych sposobów. Zapraszamy do wędrówki po Gdańsku i zachęcamy do poszukiwania miejsc, które mogą być początkiem kolejnych artystycznych podróży.

 

Miejsca, których dotyczą opowiadania:

1) wieżowce na Amundsena
2) drewniany budynek przy Kartuskiej 7
3) Kino Neptun
4) Budynek Poczty Polskiej
5) Kościół świętego Mikołaja
6) Bazylika Mariacka
7) Kamienica na Angielskiej Grobli nr 12
8) falowiec
9) Park Oliwski
10) Kuźnia Wodna 

Audiobooka oraz e-booka można porać ze strony Sztuki Czytania (http://sztukaczytania.org.pl/literackapodrozpogdansku/)

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=nss.mobile.wmbp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko