2013-12-15 Spotkanie z autorem bestsellerowego “Cieniorytu”

0
74

Spotkanie z autorem bestsellerowego “Cieniorytu”


Data:

2013-12-14

Godzina:

17:00

Miejsce:

Księgarnia Victoria w Galerii Zabrze przy ul. Wolności 273


Krzysztof Piskorski  – urodzony w 1982 roku pisarz z Wrocławia, który zaczynał karierę jako twórca fantastyki oraz gier fabularnych. Interesuje się historią, nauką popularną i żeglarstwem. Studiował archeologię, a potem informatykę, pracował m.in. jako dziennikarz magazynu komputerowego, copywriter, redaktor w firmie informatycznej oraz tłumacz.
Znany z gatunkowych fuzji oraz kreowania nietypowych światów. Publikował teksty w wielu antologiach oraz czasopismach. Jego debiutem książkowym była opublikowana w 2005 powieść “Wygnaniec”, pierwszy tom trylogii, w której stworzył post-apokaliptyczny świat fantasy nawiązujący do kultury Półwyspu Arabskiego. W pochodzącym z 2007 roku zbiorze Poczet dziwów miejskich sięgnął z kolei do lokalnego, wrocławskiego kolorytu. Później zderzył historię wojen napoleońskich ze steampunkiem i fantastyką (Zadra, 2009, 2010), jak również polską rewolucję przemysłową z kabałą i podróżami w czasie (“Krawędź czasu”, 2011).
Dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla. Zdobywca złotego wyróżnienia nagrody im. Żuławskiego, laureat europejskiej ESFS Encouragement Award.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko