Konferencja naukowa w Legnicy

0
177


Na 26-27 listopada 2013 r. zaplanowana została w Legnicy Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Wojska Sowieckie w Polsce 1945-1993”. Jej organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona z rektorem prof. dr. hab. inż. Ryszardem Pisarskim. Konferencja dowiązuje do XX rocznicy wycofania wojsk sowieckich z Polski, dla których Legnica była jednym z bastionów ich stacjonowania; tam m.in. mieściło się dowództwo Północnej Grupy Wojsk AR. Nota bene uczelnia mieści się w pięknych budynkach odrestaurowanych z tak zwanego mienia pojarowskiego (po jednostkach Armii Radzieckiej). 

            W trakcie obrad wygłoszone zostanie ok. 35 referatów, a wśród prelegentów pojawią się m.in. takie osobistości jak profesorowie: Jerzy Będzimirowski z Akademii Marynarki Wojennej w Gdynii, Zdzisław Jagiełło z Wrocławia, ks. Józef Marecki z Krakowa oraz generał Zdzisław Ostrowski (były pełnomocnik Rządu RP ds. pobytu Wojsk Radzieckich w Polsce) i dr Peter Borza z Presov.

            Konferencji towarzyszyć będzie wystawa IPN pt. „W objęciach Wielkiego Brata”. Uczestnicy zwiedzą też obiekty, w których stacjonowały jednostki AR w mieście i okolicy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko