Nagroda im. A. Woyciechowskiego dla Mariusza Szczygła

0
63

Mariusz Szczygieł – reportażysta “Gazety Wyborczej” – otrzymał w środę Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego.

 

Nagroda jest przyznawana autorom materiałów dziennikarskich wpływających na świadomość Polaków. Mariusz Szczygieł w magazynie “Gazety Wyborczej” – “Duży Format” – opisał historię dzieciobójczyni. Nauczycielka i ekspertka Ministerstwa Edukacji Narodowej – w artykule zwana Ewą T. – 30 lat temu zakatowała sześcioletniego chłopca. Sąd skazał ją na piętnaście lat więzienia, ale wyrok uległ już zatarciu.

 

Laureat nagrody otrzymał statuetkę i 50 tys. zł. Zapowiedział, że pieniądze przekaże na powstające wydawnictwo Instytutu Reportażu. Wyróżnienia otrzymali korespondent “Gazety Wyborczej” w Rosji Wacław Radziwinowicz za książkę “Gogol w czasach Google’a” będącą zbiorem relacji korespondenta oraz o. Ludwik Wiśniewski za tekst “Kto niszczy polski Kościół” w “Tygodniku Powszechnym” stanowiący krytyczną analizę działalności o. Tadeusza Rydzyka i jego środowiska.

 

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznawana jest od 2005 r. za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na świadomość Polaków. W kapitule nagrody zasiadają szefowie i reprezentanci najważniejszych polskich mediów oraz członek rodziny Andrzeja Woyciechowskiego.

W 2013 r. nagrodę otrzymał Wawrzyniec Smoczyński z “Polityki” za cykl materiałów poświęconych polityce i gospodarce międzynarodowej.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko