2013-10-25Wspomnienie o Januszu Gniatkowskim

0
164

Wspomnienie o Januszu Gniatkowskim

 

Książnica Pomorska zaprasza 24 października 2013 o godz. 13.00 na spotkanie z Januszem Świądrem, autorem książki „Apassionata. Wspomnienie o Januszu Gniatkowskim”. Podczas spotkania będzie można kupić książkę oraz posłuchać najpopularniejszych piosenek Janusza Gniatkowskiego.

 

Janusz Gniatkowski, wielka gwiazda polskiej piosenki w latach 50. i 60. XX-wieku. Uwielbiany przez fanów, charakteryzujący się niepowtarzalnym urokiem osobistym, elegancją i fascynującą osobowością estradową. No i ten głos, wyjątkowy, ciepły o dużej skali i sile, i przepięknej barwie, który później wielu wykonawców starało się naśladować. Wylansował takie przeboje jak: “Apassionata”, “Piosenka kubańska” (znana także jako “Kuba, wyspa jak wulkan gorąca”), “Arrivederci, Roma”.

 

Książka ma na celu: dla starszych – powrót do miłej przeszłości, dobrych wspomnień, którym towarzyszyły piosenki Janusza Gniatkowskiego; dla nieco młodszych – powrót do krainy dzieciństwa; a dla współczesnych przybliżenie postaci tego piosenkarza i być może zafascynowanie Jego osobowością i dorobkiem artystycznym. (Info wydawcy – Wydawnictwa Muzycznego Polihymnia) 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko