Kalina Izabela Zioła – Donosy kulturalne z Poznania

0
103

Spotkanie z Dominikiem Szmajdą (“Rower góral i na Ural”)

 

                        10 października o godzinie 19.00, Skład Kulturalny, Galeria MM, ul. Św. Marcin 24 rozpocznie się spotkanie z Dominikiem Szmajdą, autorem książki “Rower góral i na Ural” oraz wystawy fotografii dokumentujących wyprawę na Ural Polarny.

Wystawę będzie można podziwiać od 2. października do 3. listopada. Wstęp wolny!

Książka “Rower góral i na Ural” jest relacją z przebiegu oryginalnej wyprawy na Ural Polarny, którą autor odbył latem 2012 roku. Celem podróży była samotna rowerowa eksploracja dzikich terenów górskich za kołem podbiegunowym, a w wymiarze mentalnym – przeżycie prawdziwej męskiej przygody.

Książka dokumentuje wszystkie dni podróży, z których każdy obfitował w nowe wrażenia oraz zwroty akcji i nastrojów. Autor barwnie opisuje swoje zmagania z surową naturą, pokonywanie licznych trudności, próbowanie różnych sposobów pokonywania przestrzeni oraz własnych fizycznych ograniczeń.

Dominik Szmajda – podróżnik, fotograf, współwydawca książki “Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd” Kazimierza Nowaka. W ostatnich latach odbył kilka wypraw rowerowych: Maroko, Sahara Zachodnia, Mauretania, Mali (2008/2009), Libia (2009/2010) i Czad (2011). Laureat nagród na festiwalach podróżniczych, autor wystaw fotograficznych. Jeden z liderów projektu “Sztafeta Afryka Nowaka”, współzałożyciel i prezes Fundacji im. Kazimierza Nowaka.

Samotna wyprawa rowerowa Dominika Szmajdy na Ural Polarny (2012) “Rower góral i na Ural” została uhonorowana nagrodami na festiwalach podróżniczych: KOLOSY 2012 (Nagroda Publiczności i wyróżnienie w kat. Podróże), MEDIATRAVEL 2012 (Eldorado – nagroda główna w kat. Podróż roku im. St. Szwarc Bronikowskiego), EXPLORERSFESTIVAL 2012 (Wielka Włóczęga – Nagroda Publiczności).


Koncert Hanny Banaszak

 

                        W sobotę 12 października o godzinie 19.00 w Sali Wielkiej CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się koncert Hanny Banaszak.

Hanna Banaszak – jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek jazzowych i estradowych.

Wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30., nowe piosenki, nierzadko pisane specjalnie dla niej prze takich twórców, jak: Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora i Jerzy “Duduś” Matuszkiewicz (któremu zadedykowała swoją ostatnią płytę), Jerzy Satanowski, Jan “Kanty” Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner i inni.


Zenon Laskowik i Kabareciarnia

                        W poniedziałek 14 października, Teatr Wielki, ul. Fredry 9, o godzinie 18.00 rozpocznie się spektakl “Chity dla Prosperity”. To program oparty na scenariuszu i reżyserii Zenona Laskowika. W tej 2-godzinnej sztuce kabaretowej o charakterze społeczno-polityczno-obyczajowym przeplatają się skecze i piosenki.

Program jest poddawany ciagłym nowelizacjom, a zatem pojawiają się w nim ulubione przeboje jak i zupełne nowości. Całość ma na celu wywołanie śmiechu i zarazem refleksji nad otaczającą nas mało śmieszną rzeczywistością. W programie oprócz Zenona Laskowika występuje jego Kabareciarnia, zespół muzyczny Promile i jako gość specjalny Jacek Fedorowicz.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko