Ewa Lipska w Reykjavíku

0
87

Z okazji festiwalu oraz islandzkiej inauguracji projektu ukaże się kolejny arkusz poetycki, tym razem z wierszami Ewy Lipskiej w przekładzie islandzkich poetów: Óskara Árniego Óskarsson, Bragiego Ólafssona i Magnúsa Sigurdssona. 


Odbywający się co dwa lata Międzynarodowy Festiwal Literatury w Reykjavíku to największa impreza literacka Islandii. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. José Saramago, Herta Müller, J.M. Coetzee, Paul Auster, Haruki Murakami, Seamus Heaney, a także, kilkanaście lat temu, Sławomir Mrożek. Tym razem festiwalowi towarzyszyć będzie Międzynarodowy Kongres PEN-Clubów.

 

Nowy projekt Instytutu Książki ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski, realizowany wspólnie z islandzkimi partnerami, ma na celu zaprezentowanie wierszy z wyspy Polakom oraz polskich wierszy na wyspie. W ramach projektu wiersze ponad dwudziestu poetów z Polski i Islandii zostaną nie tylko wydane zarówno w formie drukowanej, jak i elektronicznej, ale wkroczą również do przestrzeni miejskiej pojawiając się m. in. na ulicach miast, w transporcie miejskim, a nawet w portach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko