Sportowa Książka Roku

0
93

Literatura sportowa staje się w Polsce coraz popularniejsza. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników i wydawnictw, rusza plebiscyt „Sportowa Książka Roku”. To nowatorski pomysł na rynku polskiej literatury, bowiem do tej pory, książki sportowe musiały rywalizować w konkursach, które nie były do nich przystosowane. „Sportowa Książka Roku” to pomysł stworzony specjalnie dla tego typu publikacji.

 

W pierwszej edycji plebiscytu będziemy mieć możliwość oceniać tytuły, jakie ukazały się w Polsce w okresie od października 2012 do września 2013. Książki nominowane będą na początek w czterech kategoriach – biografie/autobiografie, piłka nożna, „na kołach” i pozostałe. Codziennie, przez cały wrzesień, na stronie plebiscytu publikowane będą informacje o kolejnych publikacjach, które wezmą udział w konkursie. Głosowanie wystartuje zaś 1 października br.

 

Co ciekawe, plebiscyt „Sportowa Książka Roku” będzie pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Podobne wydarzenia odbywają się na terenie Europy w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a na świecie – m. in. w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko