Biblioteka Manhattan otrzymała tytuł Modernizacji Roku 2012

0
129

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku odebrała nagrodę Modernizacji Roku 2012 w kategorii „najciekawsze modernizacje i adaptacje wnętrz” za projekt i wykonanie Biblioteki Manhattan. Nagroda przyznawana jest w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku.

 

Biblioteka Manhattan powstała w 2012 w gdańskim Centrum Handlowym Manhattan. Dziennie odwiedza ją ponad 1000 osób, korzystających z bogatego księgozbioru i multimediów oraz oferty kulturalnej. Innowacyjność tego miejsca to, oprócz zastosowanych rozwiązań aranżacji i wyposażenia wnętrza, przede wszystkim umiejscowienie biblioteki w galerii handlowej. W ciągu 2012 roku do Biblioteki Manhattan zapisało się 23 000 osób, co stanowi jedną czwartą wszystkich czytelników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Biblioteka Manhattan stała się nie tylko wypożyczalnią ale również modnym miejscem spotkań – z ankiety przeprowadzonej z okazji roku funkcjonowania placówki 30 % ankietowanych deklarowało spędzanie wolnego czasu właśnie w tym miejscu.

 

Modernizacja Roku to konkurs, w ramach którego wyłaniane są najlepsze dokonania w zakresie modernizacji obiektów budowlanych i rewitalizacji obszarów. Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszono ponad 800 różnych inwestycji z czego 72 znalazły się w ścisłym finale.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko