2013-09-043. Festiwal Form Przestrzennych „Rozdroża Wolności”

0
75

3. Festiwal Form Przestrzennych „Rozdroża Wolności”

 

3 września w Gdańsku w ramach 3. Festiwalu Form Przestrzennych „Rozdroża Wolności” odbędzie się wyjątkowe plenerowe wydarzenie literackie.

 

W ramach festiwalu ROZDROŻA WOLNOŚCI postanowiono niebanalnie uczcić tegoroczną rocznicę Porozumień Sierpniowych: zaprosić wszystkich trójmiejskich i okolicznych literatów, bez względu na przynależność związkową, wiek czy wielkość osiągnięć – do wspólnego pisania tekstów, które będą mówiły o szeroko pojętej wolności i solidarności między ludźmi lub poruszały jakiekolwiek inne zagadnienia.

START: godz. 15.00
WSTĘP wolny

Na chodniku na skwerze Heweliusza (park vis-a-vis Ratusza Staromiejskiego) będą czekać  długie, rozwinięte role papieru, na których autorzy zapiszą swoje przemyślenia. Tak specyficznie zapisane utwory zostaną następnie pocięte na kawałki (2 x 1 metr) i sprzedane na aukcji charytatywnej. Dochód z aukcji zostanie przekazany organizacji zajmującej się przeciwdziałaniem ksenofobii, rasizmowi i wykluczeniu społecznemu. Powstanie też antologia zapisanych tego dnia wierszy i form prozatorskich – każdy oryginał zostanie na pamiątkę sfotografowany i zaprezentowany później w internecie, a wersja drukowana pojawi się w książce wraz z informacją o autorze i jego dorobku. Po wydarzeniu, od godziny 18.00 będzie czekał  poczęstunek na biesiadzie literackiej w klubie Cafe Szafa. Będzie okazja, by podyskutować i miło spędzić czas – ponad podziałami.

Autorzy chcący wziąć udział w akcji proszeni są o potwierdzenie swojej obecności wysyłając mail na adres e-mail: m.switala [at] wspolnotagdanska.pl lub telefonując pod numer: 501 743 555 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko