2013-09-01Sierpniowe, Drugie Życie Książki

0
73

Sierpniowe, Drugie Życie Książki

 

Na sierpniową odsłonę akcji Drugie Życie Książki Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza do Pawilonu Wyspiańskiego 31 sierpnia o godz. 15.00. Dla wszystkich uczestników wymiany, partner akcji – Strefa Wolnego Czytania – przygotowała niespodziankę: spotkanie z Justyną Bargielską – autorką nominowaną do nominowaną do tegorocznej nagrody literackiej NIKE oraz do nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

 

Poetka i prozaiczka Justyna Bargielska opublikowała dotychczas cztery tomy wierszy:Dating Sessions (2003), China Shipping (2005), Dwa fiaty (2009), Bach for my Baby(2012) oraz prozę poetycką Obsoletki (2010) i Małe lisy (2013). Nagrodzona w trzeciej edycji konkursu im. R.M. Rilkego (2001). Dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej Gdynia: 2010 – za Dwa fiaty w kategorii poezja; 2011 – za Obsoletki w kategorii proza. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Kubisiowska. Początek o godz. 15.30 w sali konferencyjnej na I piętrze. Spotkanie z Bargielską to pierwsze z dwóch zaplanowanych w najbliższym czasie w ramach akcji Mistrzowie Słowa w Strefie Wolnego Czytania. Kolejne – tym razem z poetą Tomaszem Różyckim – odbędzie się za miesiąc (29 września), także podczas książkowej wymiany.

 

Drugie Życie Książki to wspólna inicjatywa portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Zasady udziału są proste: wystarczy przynieść ze sobą co najmniej jedną książkę, a maksymalnie – dziesięć. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Podręczniki, mapy, atlasy i przewodniki będzie można wymieniać tylko podczas dwóch specjalnych edycji: w czerwcu i sierpniu. Podczas każdej edycji można wymienić się książkami dla najmłodszych (akcji patronuje Kids In Kraków) oraz literaturą obcojęzyczną. Warto pamiętać, że książki wydane przed rokiem 1995 można wymienić tylko na te wydane przed 1995 rokiem. Te wydane po roku 1995 można wymieniać na dowolne pozycje dostępne na wymianie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko