Rusza III edycja nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego

0
120

 

Do końca września można nadsyłać zgłoszenia do III edycji Nagrody Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawanej autorom informacji – zarówno tekstów, jak i relacji radiowych czy telewizyjnych, a także zdjęć. Laureatów poznamy w grudniu.

 

W obecnej, trzeciej edycji nagrody, oceniane będą materiały i zdjęcia opublikowane od początku 2012 roku do końca września 2013 roku.

 

Nagroda PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawana jest autorom najbardziej rzetelnych, obiektywnych i poprawnych warsztatowo informacji – zarówno tekstów, jak i relacji radiowych oraz telewizyjnych. Polska Agencja Prasowa ustanowiła trzy lata temu tę nagrodę, aby promować wartości bliskie i Agencji, i patronowi wyróżnienia: obiektywizm, rzetelność oraz dociekliwość. Ryszard Kapuściński, który 14 lat pracował w PAP, był pierwszym dziennikarzem, którego twórczość trafiła do noblowskich rankingów, wyżej jednak od doktoratów honoris causa i nagród literackich cenił sobie skromny tytuł reportera. Kapuściński uważał, że dziennikarstwo jest misją i powołaniem, a informacja ma w sobie niekiedy moc zmieniania świata.

 

Nagroda PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawana jest co roku. Na każdego z laureatów czeka 20 tys. zł. W zeszłorocznej II edycji nagrody jej laureatami zostali: Grzegorz Szymanik, autor reportażu o Białorusi “Towarzysze, jestem waszym Fuehrerem” (“Gazeta Wyborcza – Duży Format”, 21 kwietnia 2011), Piotr Górecki za materiał “Massud – afgański bohater” (Redakcja Wiadomości TVP 1), Agnieszka Lichnerowicz za nagranie “Broda” (Radio TOK FM) oraz Maciej Nabrdalik (Agencja VII Photo) za fotoreportaż “W cieniu Czarnobyla”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko