Literacki Kraków ma swój portal

0
207

Powstał multimedialny i interaktywny portal Kraków – miasto.literatury.pl prezentujący nie tylko barwną historię miasta, liczne instytucje i festiwale, ale także literacką codzienność.

 

Portal powstał na wzór podobnych stron internetowych Miast Literatury UNESCO. Będzie na bieżąco wypełniany treściami w języku polskim i angielskim. Odbiorcy znajdą tu informacje o tradycjach wydawniczych miasta, jego najważniejszych bibliotekach, literackich instytucjach, pisarzach związanych z Krakowem, wreszcie o najważniejszych wydarzeniach: festiwalach, spotkaniach poetyckich, literackim street-arcie oraz filmach inspirowanych literaturą.

 

Kraków do tej pory nie posiadał podobnej strony. Informacje o życiu literackim miasta pozostawały rozproszone na stronach rozmaitych instytucji, uniwersytetów, wydawców. Krakowskie Biuro Festiwalowe chce w portalu pokazać klimat duchowej literackiej stolicy Polski – Europejskiego Miasta Kultury roku 2000, miasta aspirującego od 2010 r. do tytułu Miasta Literatury UNESCO. Portal na podstawie odpowiednio opracowanych informacji ma ukazywać silne oddziaływanie centrum literatury polskiej i ważnego ośrodka literatury europejskiej, miasta kultury o ogromnym potencjale i bogatych zasobach talentów oraz energii twórczej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko