21.08.2013

0
119

Literacki Sopot po raz drugi

 

Miasto Sopot po raz drugi organizuje Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot, który odbędzie się w dniach od 16 do 20 sierpnia w Sopocie. Celem festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów odwiedzających Sopot.

 

W drugiej edycji wiodącym tematem Festiwalu Literacki Sopot będzie literatura skandynawska i islandzka ze wskazaniem na literaturę dla dzieci oraz kryminał. W programie znajdą się spotkania z takimi autorami jak Asa Lind, Moni Nilsson, Yrsa Sigurdardóttir, Christer Mjaset, Mariusz Czubaj i Marek Krajewski. Przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będą targi książki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, działania teatralne, mobilne czytelnie, plenerowa strefa czytania oraz prezentacja filmów inspirowanych literaturą skandynawską.

 

W programie festiwalu nie zabraknie także spotkań z książką historyczną (laureaci nagród w dziedzinie książek historycznych), warsztatów reportażu prowadzonych przez najlepszych polskich autorów, spotkań z nominowanymi do Literackiej Nagrody Nike oraz autorami najciekawszych tegorocznych premier zaproszonymi przez wybrane wydawnictwa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko