Teatr Polska rusza w trasę

0
101

Od 19 lipca do 1 grudnia 2013 roku w ramach programu Teatr Polska mieszkańcy 104 miejscowości obejrzą ponad 170 pokazów teatralnych. Spośród 105 zgłoszonych spektakli w objazd po całym kraju ruszy 15 rekomendowanych przez Komisję Artystyczną.

 

Najwięcej pokazów odbędzie się w Kłodzku (6 spektakli), Nowej Soli (5 spektakli, 6 pokazów), Krotoszynie (5 spektakli), Suwałkach (5 spektakli), Jarocinie (4 spektakle, 5 pokazów).

 

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu jest promocja ciekawego repertuaru w ośrodkach mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny.

 

Jako pierwszy wyrusza w trasę Teatr Lalka w Warszawie ze spektaklem Janosik. Pokazy spektakli zakończą się 1 grudnia 2013 roku prezentacjami przedstawień Kalino Malino Czerwona Jagodo Studia Teatralnego Koło (Sanok) i Robale kieleckiego Teatru Lalki i Aktora Kubuś (Starachowice). W tegorocznym programie znalazły się także spektakle ze sprofilowaną widownią: spektakle dla dzieci, m. in. Dzieci z Bullerbyn w reżyserii Anny Ilczuk (Teatr Polski we Wrocławiu), Słoń i kwiat w reżyserii Roberta Jarosza (Grupa Coincidentia, Fundacja Działań Kreatywnych Coincidentia z Wasilkowa), przedstawienia dla młodzieży: Stawiam na Tolka Banana w reżyserii Piotra Ratajczaka (Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie) i spektakle przeznaczony dla widzów powyżej 18 roku życia: Amatorki w reżyserii Eweliny Marciniak (Teatr Wybrzeże w Gdańsku).

 

W programie objazdowym znalazły się również takie spektakle jak: Zrozumieć H., w reżyserii Pawła Palcata, inspirowany historią Henryki Krzywonos, Zbrodnia Eweliny Marciniak z Teatru Polskiego w Bielsko-Białej, na podstawie Zbrodni z premedytacją Witolda Gombrowicza, Wszyscy Święci w reżyserii Wojciecha Farugi z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, czy Ferdydurke Radosława Kasiukiewicza z Wrocławskiego Teatru Lalek.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko