Nagrodzono polskie dramaty współczesne

0
103

“Courtney Love” Pawła Demirskiego i “Piąta strona świata” Kazimierza Kutza laureatami 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

W tym roku w konkursie wzięło udział 91 spektakli z 60 teatrów. W ścisłym finale znalazło się 12 przedstawień i pięć tekstów dramatycznych.  Jury oceniało najciekawsze poszukiwania repertuarowe w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego.

 

Jury w składzie: Agata Duda-Gracz, Joanna Krakowska, Tadeusz Nyczek, Lech Raczak, Dorota Sajewska przyznało ponadto nagrodę zespołową w wysokości 10 000 zł dla aktorów Szymona Czackiego, Wiktora Logi-Skarczewskiego, Pauliny Puślednik, Małgorzaty Zawadzkiej za role w spektaklu “Paw Królowej” w reżyserii Pawła Świątka zrealizowanym w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowi, nagrodę im. Jana Świderskiego przyznawaną przez Zarządu Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP w wysokości 3 000 zł dla Michała Krochowca za scenografię za scenografię do przedstawienia “Courtney Love”, za wyrazisty, oryginalny i nowatorski sposób myślenia o przestrzeni teatralnej w realizowanych spektaklach, stwarzający aktorom nowe wyzwania i wielkie możliwości, wyróżnienie zespołowe w wysokości 25 000 zł dla realizatorów spektaklu “Betlejem Polskie”, tekst i reżyseria Wojciech Faruga, zrealizowanego w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, indywidualne wyróżnienie w wysokości 5 000 zł dla Mateusza Pakuły za tekst dramatyczny “Mój niepokój ma przy sobie broń”.

 

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko