Aplikacja mobilna z Hejnałem Mariackim

0
137

Kraków udostępnił turystom bezpłatną aplikację na smartfony, która umożliwia samodzielne odegranie Hejnału Mariackiego. Wystarczy odpowiednio dmuchać w mikrofon telefonu.

 

“Każdy turysta odwiedzający Kraków może od teraz zabrać ze sobą Hejnał Mariacki w dowolną część świata, w którą jedzie” – powiedział dziennikarzom w poniedziałek Marcin Kandefer, dyrektor Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Miasta.

 

Aplikacja mobilna “Graj Hejnał” pozwala też ustawić hejnał jako dzwonek w telefonie i motyw hejnałowy jako tapetę. Jest dostosowana do trzech systemów operacyjnych: Android, iOS, Windows Phone.

 

Program można pobrać ze sklepów z aplikacjami mobilnymi bądź bezpośrednio ze strony www.krakow.pl. Każda osoba odwiedzająca Kraków będzie mogła także zeskanować kod QR z linkiem do aplikacji umieszczony na specjalnych znakach stojących tuż przy Bazylice Mariackiej, z której wieży grana jest melodia. Plansze znajdują się także na pl. Wszystkich Świętych, przystankach komunikacji miejskiej, w punktach InfoKraków oraz w restauracjach, pubach i hotelach zlokalizowanych w okolicy Rynku Głównego. Aplikacja “Graj Hejnał” promowana będzie również na morzu dzięki okrętowi ORP Kraków, na którym umieszczone zostaną materiały z kodami QR.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko