Rok literatury polskiej na Litwie

0
150

Rok 2013 jest na Litwie Rokiem Literatury Polskiej. Z tej okazji, jak poinformowała Irena Aleksaite, koordynatorka projektu i tłumaczka polskich książek, na Litwie ukaże się kilka tłumaczeń współczesnej literatury polskiej.

 

W czerwcu do księgarń trafił przekład Skazy Magdaleny Tulli pod litewskim tytułemYda. Autorem tłumaczenia jest Vytautas Deksnys, a książkę opublikowało Wydawnictwo Związku Pisarzy Litwy. W ramach promocji polskiej literatury wydane zostaną również publikacje o polskiej literaturze pięknej, o jej tradycjach i nowościach wydawniczych, przygotowywane są wywiady z polskimi pisarzami i tłumaczami literatury polskiej na język litewski. Pod koniec roku zostanie wytypowana najpopularniejsza polska książka wszech czasów.

Rok Literatury Polskiej na Litwie został ogłoszony przez Litewski Związek Tłumaczy podczas tegorocznych 14. Międzynarodowych Targów Książki w Wilnie pod koniec lutego. Polska literatura zainaugurowała projekt Związku, w ramach którego kolejne lata będą ogłaszane latami literatury poszczególnych krajów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko