BookLikes – nowy serwis dla czytelników książek z całego świata

0
141

BookLikes to platforma blogowa z elementem społecznościowym stworzona przez polską firmę z myślą o czytelnikach książek z całego świata. BookLikes pozwala założyć własną niezależną stronę internetową, na której można zamieścić swój książkowy blog, wirtualną półkę i czytelniczą oś czasu.

 

Blogerzy książkowi to jedna z najsilniejszych i najliczniejszych grup blogerów na świecie. Choć w Polsce ta gałąź blogowania bardzo dynamicznie się rozwija, nie ma jeszcze takiego wpływu na rynek książki jak w USA. Tam setki tysięcy czytelników tworzy swoje blogi o literaturze, piszą często dla siebie, dla swoich znajomych lub rodziny, zakładają kluby książki. W USA mają często znaczący wpływ na sukces lub porażkę nowego tytułu wchodzącego na rynek, zarzuca się im nawet, że zastępują czasami współczesną krytykę literacką. Na BookLikes użytkownicy piszą nie tylko recenzje, ale dzielą się filmami, publikują zabawne zdjęcia związane z życiem czytelniczym, inspirujące cytaty.

 

A co z użytkownikami, którzy nie chcą być blogerami? Nie muszą tworzyć bloga, mogą skupić się na aktualizacji swojej półki, katalogowaniu książek lub śledzeniu czytelniczego życia swoich znajomych lub popularnych blogerów. Mogą mieć spersonalizowaną wirtualną półkę dostępną pod własną domeną.

Pierwsza oficjalna odsłona produktu została przygotowana wspólnie z amerykańskimi i niemieckimi blogerami książkowymi. Co czwartek w serwisie wprowadzane są nowe funkcjonalności postulowane przez użytkowników. BookLikes jest dostępny także w języku polskim. W tym momencie umożliwia przeszukiwanie baz książek z następujących krajów: z Austrii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA. W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest ekspansja na kolejne rynki.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko