2013-06-23 – Big Book Festival

0
86

Big Book Festival


Pierwsza edycja festiwalu, który promuje czytanie odbędzie się już 22 i 23 czerwca 2013 roku. Big Book Festival to pierwsze w Warszawie oraz jedno z nielicznych w Polsce i Europie wydarzeń promujących czytelnictwo poprzez zaangażowanie publiczności w działania kulturalne i artystyczne.


Dwudniowy festiwal czytania to kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń odbywających się w kilkunastu częściach miasta oraz przestrzeni wirtualnej. Big Book Festival jest pierwsza tak rozległa i nowoczesna impreza czytelnicza, angażująca miłośników książek, znakomitych autorów międzynarodowych, publiczność miejska oraz nowe technologie. Jednocześnie pozostając niezobowiązująca impreza miejska. Przez dwa dni Warszawa będzie miastem czytelników, a książka, literatura i związane z nimi aktywności artystyczne będą wyraźnie obecne w przestrzeni publicznej.


W programie wydarzenia znajda się min.: spotkania z autorami zagranicznymi i polskimi realizowane w Warszawie i on-line, projekty literackie 2.0 realizowane przez uczestników pod kierunkiem renomowanych pisarzy, projekty artystyczne, nocny maraton czytania dzieł literackich z udziałem osób publicznych, kameralne spotkania ze znakomitymi autorami, czytanie w miejscach nietypowych, wystawy.


Udział w festiwalu zapowiedziało kilkudziesięciu gości polskich i zagranicznych, w programie znajdzie się ponad pięćdziesiąt propozycji spędzenia czasu w towarzystwie książki i sztuki. Pomysłodawcą Big Book Festival jest fundacja „Kultura nie boli” powołana dla wspierania aktywności i edukacji kulturalnej, we współpracy z agencją Go Culture organizatorem i promotorem nowoczesnych wydarzeń kulturalnych. Przedsięwzięcie przygotowywane jest przy aktywnym udziale kilkudziesięciu partnerów współtworzących wydarzenia festiwalowe. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.


Pełny program wydarzenia oraz mapa miejsc festiwalowych dostępne są na stronie www.bigbookfestival.pl 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko