2013-06-09 – Bieszczadzkie Lato z Książką

0
98

Bieszczadzkie Lato z Książką


W dniach 8-9 czerwca w Sanoku i Przemyślu odbędzie się kolejna, siódma edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką. Składają się na nią spotkania z pisarzami, ilustratorami, projektantami,  dziennikarzami, naukowcami i wydawcami.

Impreza ma na celu promocję czytelnictwa oraz kultury literackiej w regionie Podkarpacia. Jak tłumaczą organizatorzy, „w sytuacji malejącego zainteresowania książką i literaturą działania tego typu mają wyjątkowe znaczenie, zwłaszcza, gdy podejmowane są w miejscu odległym od centrów kulturalnych”. Poprzez zróżnicowany program, w którym pojawiają się też koncerty, warsztaty dla dzieci, prelekcje i pokazy filmowe, Bieszczadzkie Lato z Książką ma na celu także szeroko rozumianą animację regionalnego życia kulturalnego. Obok spotkań i innych imprez kulturalnych, nierozłączną częścią Bieszczadzkiego Lata z Książką są minitargi książki, na które zapraszani są wydawcy z całej Polski – jest to także okazja do zapoznania czytelników z szeroką ofertą wydawniczą.

W tym roku gośćmi imprezy będą m. in.: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Katarzyna Grochola, Jerzy Bralczyk, Janusz Majewski, Sławomir Koper, Eustachy Rylski i Paweł Potoroczyn.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko