2013-06-05 – William Stanley Merwin w Polsce

0
147

William Stanley Merwin w Polsce


Pierwszy laureat  Międzynarodowej  Nagrody Literackiej  im. Zbigniewa Herberta – William Stanley Merwin weźmie  udział w otwartym spotkaniu ze studentami i wykładowcami Uniwersytetu Warszawskiego, które poprowadzi Adam Zagajewski. Odbędzie się ono 4 czerwca o godz. 17.15 na Wydziale „Artes Liberales” UW. Dzień później, 5 czerwca, wieczór autorski Merwina odbędzie się w Krakowie – w Cafe Camelot  o godz. 19:00.

Jednocześnie do księgarń w całym kraju trafi tom „Imię powietrza” – pierwszy polski książkowy wybór poezji W. S. Merwina, który opublikuje Wydawnictwo Znak.

William Stanley Merwin, amerykański poeta, tłumacz i dramaturg, urodził się 30 września 1927 r. w Nowym Jorku. Ukończył studia na Uniwersytecie Princeton, następnie mieszkał m.in. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz we Francji. Pod koniec lat 70. przeprowadził się na Hawaje, tam też – na wyspie Maui, mieszka do dzisiaj. Angażuje się w działalność organizacji ekologicznych zajmujących się ochroną lasów deszczowych. – Uważam Zbigniewa Herberta za jednego z największych poetów XX wieku. Otrzymanie Nagrody jego imienia to dla mnie ogromny zaszczyt – powiedział W. S. Merwin na wieść o przyznaniu Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko