2013-05-29 – Razem raźniej – spotkanie autorskie

0
91

Razem raźniej – spotkanie autorskie


28 maja o godz. 16:30 w Księgarni Skarbnica w Krakowie odbędzie się spotkanie  autorskie: „Razem raźniej – Lucyna Olejniczak, Monika Orłowska, Barbara Sęk, Joanna Sykat”.


Lucyna Olejniczak – krakuska zakochana, a jakże, w rodzinnym mieście. Dużo podróżuje, dawniej „za chlebem”, teraz – dzięki przyjaciołom na całym niemal świecie – dla przyjemności. Autorka m.in książek pt.: „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”, „Wypadek na ulicy Starowiślnej” i „Jestem blisko”. W lutym 2013 roku nakładem wydawnictwa Czarno na białym ukazała się jej najnowsza książka „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela”.

Monika Orłowska urodziła się w Krakowie w drugiej połowie XX wieku, lecz tak naprawdę zaczęła żyć w pierwszej dekadzie kolejnego. Jest anglistką, ale kocha też – z mniejszą lub większą wzajemnością – inne języki obce. Od zawsze “siedzi w książkach”. Jedne czyta, drugie pisze, a ostatnio także redaguje, recenzuje i tłumaczy.

Barbara Sęk (ur 1985)a dnia spaceruje po mieście i obserwuje przechodniów. Nocami pisze, odgaduje motywy działań, docieka, co może się kryć za ludzkimi twarzami. Wystarczy, że tworzy cudze biografie. Na własną brakuje jej czasu.

Joanna Sykat (wł. Joanna Zakrzewska) – z wykształcenia i zawodu… nieważne, bo i tak to, czym się obecnie zajmuje, to zapasy z macierzyństwem i piórem. Obserwatorka; woli stać w cieniu niż świecić światłem własnym lub odbitym. Najbardziej lubi swój drewniany dom (ten z marzeń, oczywiście), ciszę jesieni i luksus pozbawionego wyrzutów sumienia nicnierobienia. Laureatka konkursów literackich. Jej debiutancka książka – zbiorek miniatur prozatorskich “Biedronki są ważne” – ukazała się w styczniu 2012 roku. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko