Najpiękniejsze Książki Roku 2012

0
109

Podczas  IV Warszawskich Targów Książki odbywających się na Stadionie Narodowym, rozstrzygnięto najstarszy polski konkurs wydawniczy – Najpiękniejsze Książki Roku. Wzięły w nim  udział 83 firmy wydawnicze, które nadesłały 158 tytułów.

 

Nagrody Honorowe konkursu Najpiękniejsze Książki Roku przyznano firmie Kartki Przestrzenne za “oryginalne przestrzenne rozwiązanie książki +Architektura 3D. Poznań+ Joanny Wystańskiej-Woźny, Przemysława Woźnego i Magdaleny Czapnik” oraz Ryszardowi Horowitzowi za “wspaniałe i oryginalne zdjęcia do albumu +All that jazz+” gromadzącego fotografie legend polskiego i amerykańskiego jazzu, które artysta fotografował w latach 50. i 60. ubiegłego wieku.

 

Książka z fotografiami Horowitza wydana przez Agencję Reklamową Padjas otrzymała też jedną z dwu nagród dla albumów. Drugą z nagród w tej kategorii przyznano książce poświęconej jednemu z najciekawszych polskich twórców filmów animowanych Piotrowi Dumale. Album “Dumała” opublikowało wydawnictwo słowo/ obraz terytoria

 

W kategorii “podręczniki” także przyznano dwie nagrody – dla pracy zbiorowej “Fajrant. Ala ma pióro – warsztaty projektowania krojów pisma inspirowanych kaligrafią” (ASP w Katowicach) i trzytomowej pracy “Przepisy 2013” (Od Nowa).

Zwycięzcą w kategorii “książki matematyczne, przyrodnicze, techniczne i medyczne” jest praca zbiorowa “Looking for a Challenge?” wydana przez Wydział Matematyki UW, a wśród pozycji dla dzieci i młodzieży – książka o Fryderyku Chopinie “Zdrów chłopczyna” z ilustracjami Bohdana Butenki (Narodowy Instytut im. Fryderyka Chopina).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko