Biuro Literackie na Praskich Targach Książki

0
116

Tuż po osiemnastych urodzinach Portu Literackiego wrocławskie Biuro Literackie będzie gościć w Pradze na 19. Międzynarodowych Targach Książki i Festiwalu Literackim „Świat książki”. W programie przewidziano m. in. wieczór autorski Ryszarda Krynickiego i Jacka Dehnela.

 

Tematem przewodnim tegorocznych targów jest poezja, nie mogło więc na nich zabraknąć autorów Biura Literackiego oraz jego dyrektora Artura Burszty. Polskiej poezji poświęcone będą bloki tematyczne czasopism a2 i Listy, przez cały czas trwania targów będzie działać stoisko Instytutu Polskiego, na którym sprzedawane będą książki Biura Literackiego.

 

W czwartek Artur Burszta weźmie udział w debacie o sytuacji poezji na współczesnym rynku wydawniczym z udziałem szefów europejskich oficyn wydających poezję, a w sobotę zaprezentuje portale biuroliterackie.pl i portliteracki.pl jako przykład stron internetowych poświęconych poezji.

Wydawani przez Biuro Literackie Jacek Dehnel i Ryszard Krynicki, których kilka dni temu można było zobaczyć podczas Portu Literackiego spróbują podczas wspólnego wieczoru odpowiedzieć na pytanie o tradycję polskiej współczesnej poezji, będą również podpisywać książki.

 

Ryszard Krynicki wydał niedawno zbiór Przekreślony początek z 22 utworami z lat 1965-2010, a Jacek Dehnel jest autorem wyboru czterdziestu czterech wierszy Jarosława Iwaszkiewicza zawartych w tomie Wielkie, pobrudzone, zachwycone zwierzę. Wcześniej opublikował w Biurze trzy poetyckie książki oraz trzy z przekładami.

 

19. Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literacki „Świat książki” trwają od 16 do 19 maja, w programie oprócz polskiego akcentu zaplanowano prezentacje kilkudziesięciu książek i autorów z całego świata, m.in. Stephen Clarke, Péter Esterházy, Kjartan Flogstad, Robert Fulghum, Wilhelm Genazino, Werner Lambersy, Ryan van Winkle, Kerry Shawn Keys.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko