14 maja 2013

0
86

Spotkanie z Sylwią Gibaszek


Oddział Warszawski

Stowarzyszenia Pisarzy Polskich


zaprasza na spotkanie

z


SYLWIĄ GIBASZEK

i prezentację

Jej najnowszego tomu poezji


Ryba na łańcuchu

 

Spotkanie poprowadzi Adriana Szymańska

WYBRANE WIERSZE PRZECZYTA AUTORKA

Zapraszamy

14 maja 2013 r. o godz. 18.00

do Domu Literatury w Warszawie

przy Krakowskim Przedmieściu 87/89


 

 

THE POWER OF LOVE

muszę siebie kochać
za rodziców których nigdy
nie miałam

za mężczyznę którego
nie mam

za siebie
która
całe szczęście
na całe
życie

JESTEM
 
zawsze
silniejsza
od każdej miłości
na tym świecieOW SPP

http://www.spp.warszawa.pl


  

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich
w ramach Warszawskiej Szkoły Pisania
zaprasza wszystkich poetów, prozaików, dramaturgów,
którzy zaczynają swoją przygodę z literaturą,
a przede wszystkim członków Stajni Literackiej SPP

na kolejne warsztaty literackie

w Domu Literatury, I piętro, sala konferencyjna,
Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
we wtorek 14 maja 2013 o godz. 16.15

 

W programie prezentacja utworów członków Stajni
jak zwykle poprzedzona 10-minutowym wykładem
Piotra Müldnera-Nieckowskiego.
Dyskusja.

 

Wstęp wolny. Przynieś swoje utwory. Miej ze sobą notatnik


Warszawska Szkoła Pisania SPP
w 2012 r. była finansowana
przez m.st. WarszawaRyszard Pawłowski – 40 lat w górach


14 maja 2013 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej odbędzie się prelekcja Ryszarda Pawłowskiego – czołowego polskiego himalaisty, czterokrotnego zdobywcy Mount Everestu, autora nowych dróg, pierwszych polskich wejść i wartościowych powtórzeń. Spotkanie będzie połączone z promocją książki: „Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Wywiad-rzeka”.

Ryszard Pawłowski urodzony w Bogatyni w 1950 roku. – inżynier elektryk, instruktor alpinizmu, przewodnik górski. Wziął udział w ponad 250 wyprawach w różne góry świata jako uczestnik lub organizator. Zdobył dziesięć szczytów 8-tysięcznych, m. in. K2 (8611 m). Jest jedynym Polakiem, który 3-krotnie stanął na szczycie Mt. Everestu (8848 m). Dokonał wielu wejść trudnymi drogami wspinaczkowymi w różnych rejonach Ziemi. Jest członkiem prestiżowego The Explorers Club w Nowym Jorku, stowarzyszenia zrzeszającego ok. 3000 odkrywców i badaczy z kilkudziesięciu państw wszystkich kontynentów. Otrzymał szereg nagród i wyróżnień w dziedzinach fotografii oraz filmu dokumentalnego. Szkoli młodych adeptów alpinizmu, organizuje wyprawy i występuje z prelekcjami o tematyce górskiej. Jest wciąż aktywny , pomimo 40-letniego stażu w górach.


Wieczór poetycki Piotra Groblińskiego


14 maja o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece w Łodzi odbędzie się wieczór poetycki Piotra Groblińskiego.

Piotr Grobliński (ur. 1966) – poeta, krytyk literacki i felietonista. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Redaktor naczelny serwisu kulturalnego Reymont.pl, felietonista miesięcznika “Kalejdoskop”. Kieruje Ośrodkiem Literacko-Wydawniczym Łódzkiego Domu Kultury i działającym w jego strukturach Wydawnictwem Kwadratura. Pomysłodawca akcji społeczno-kulturalnej „Poetyckie gry uliczne”. Prowadzi niedzielne spotkania ze sztuką w Galerii Nowa Gdynia. Opublikował pięć książek poetyckich: “Błękitne lustro aksjologii” (1990), “Filozoficzne aspekt tramwaju” (1995), “Zgodnie z regułą splotów” (1997) i “Festiwale otwartych balkonów” (2005), „Inne sprawy dla reportera” (2012) Spotkanie z Katarzyną Kobylarczyk

 

Warszawska księgarnia „Wrzenie Świata” 14 maja o godz. 19.00 gościć będzie Katarzynę Kobylarczyk, autorkę  książki „Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty”.

 

Katarzyna Kobylarczyk (ur. 1980) – reportażystka, w latach 2002-2008 dziennikarka krakowskiego „Dziennika Polskiego”. O Nowej Hucie, z której pochodzi, napisała zbiór reportaży Baśnie z bloku cudów. Publikowała w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce” i „National Geographic Traveler”. Laureatka dziennikarskiej Nagrody Zielonej Gruszki i nagrody „Za różnorodnością. Przeciw dyskryminacji”. W 2008 roku wyjechała z nowohuckiego mieszkania na parterze, by pomieszkać na siódmym piętrze w Cartagenie, trzecim piętrze w Gironie, czwartym piętrze w Albacete i w niewielkim domku w Gelves koło Sewilli. Autorka bloga septimo-piso.blogspot.com.Lęki w kulturze

 

Galeria Rondo Sztuki w Katowicach zaprasza 14 maja o godz. 6.30 na spotkanie wokół najnowszego numeru „Kultury Współczesnej”,  poświęconej lękom w kulturze.

Spotkanie w katowickim Rondzie Sztuki dotyczyć będzie ostatniego numeru kwartalnika „Kultura Współczesna” (4/2012) poświęconego lękom w kulturze. Dyskusję rozszerzającą zagadnienia poruszone w opublikowanych w numerze tekstach poprowadzi jego pomysłodawczyni – profesor Aleksandra Kunce z Uniwersytetu Śląskiego. W dyskusji udział wezmą autorzy numeru. Spotkanie to wpisane jest w obchody dwudziestolecia „Kultury Współczesnej”. W związku z tym krótkie wprowadzenie wygłosi redaktor naczelny kwartalnika – profesor Andrzej Gwóźdź, przedstawiając pokrótce historię kwartalnika. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko