Nagroda Cervantesa dla Marty Szafrańskiej – Brandt

0
143

Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatką 10-tej, jubileuszowej edycji Nagrody Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie 2012 roku, która –jak co roku- odbyła się w Międzynarodowym Dniu Książki i Praw Autorskich w Instytucie Cervantesa w Krakowie, została pani Marta Szafrańska-Brandt za tłumaczenie „Listów do młodego pisarza” Mario Vargasa Llosy (wyd. Znak).

 

Marta Szafrańska-Brandt jest absolwentką Filologii Hiszpańskiej na Uniwersytecie Warszawskim, współpracuje z wieloma wydawnictwami jako redaktorka i tłumaczka z jęz. hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego.

 

Nagroda jest wyrazem uznania dla zasług i trudu tłumaczy literatury hiszpańskojęzycznej w Polsce, bez których pracy nie można w ogóle mówić o zaistnieniu literatury obcej w danym kraju, zwraca uwagę na znaczenie obecności literatury hiszpańskojęzycznej, jej autorów, tłumaczy i wydawców na scenie polskiej. Wśród laureatów nagrody znajdują się uznani tłumacze z języka hiszpańskiego m.in. Carlos Marrodán Casas, Ewa Zaleska, Barbara Jaroszuk, Filip Łobodziński, Wojciech Charchalis i Tomasz Pindel.

 

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem lubimyczytać.pl

 

Uprzejmie proszę o zamieszczenie tej informacji na Państwa stronie.

 

Z pozdrowieniami,

 

Zofia Jakubowska-Pindel

 

Coordinadora de cultura / Koordynatorka wydarzeń kulturalnych

Instytut Cervantesa

ul. Kanonicza 12

31-002 Kraków, Polska

Tel. +48 12 42 40 605+48 12 421 34 24

http://cracovia.cervantes.es

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko