Róża Czerniawska – Karcz – Donosy Kulturalne z Szczecina

0
190

W Szczecinie kwietniowo, czyli słońce z deszczem na przemian, ale za to krokusowo już na Jasnych Błoniach a magnolie szczecińskie lada dzień zakwitną. Kulturalnie też nie najgorzej. Dzieje się. Przede wszystkim  od 14 do 21 kwietnia  Szczecin jest  po raz 48. wiosenną stolicą teatru! KONTRAPUNKT jest bowiem jedną z największych imprez artystycznych Pomorza Zachodniego. To festiwal teatralny, który jest festiwalem sztuki. Zaprasza bowiem publiczność na spektakle teatralne, koncerty, występy performerów, wystawy i panele dyskusyjne. Atrakcją ma być dzień berliński! Szczegóły na stronie:www.kontrapunkt.pl.

Wiosennie zapraszają na swoje wydarzenia m.in. : Książnica  Pomorska – 18.04.2013 r., o godz. 12.00 w sali Stefana Flukowskiego odbędzie  spotkanie z poetką Alicją Patey-Grabowską;  Zamek Książąt Pomorskich – 18.04.2013r., godz. 17.30 – Szczeciński Salon Poezji  gościć będzie Krzysztofa Janczara;  Szczeciński Inkubator Kultury, 22. 04.2013 r., o godz. 17.00 odbędzie się  Biesiada językowa – ZaBOOKuj polski dla siebie, będzie można napisać dyktando najeżone zapożyczeniami i podyskutować z fachowcami od języka polskiego z US, polonistów szczecińskich szkół i mediów i ; 25 .04.2013 r., godz. 17.30 – Pałac Młodzieży i Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie  zapraszają na 19. wieczór z cyklu W PAŁACU literacko, gościem wieczoru będzie Rafał Podraza, pisarz, poeta, dziennikarz, animator kultury, odznaczony tego roku honorową odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. 

Atrakcyjne są oferty Muzeum Narodowego w Szczecinie czy wydarzenia muzyczne, np. 27.04. 2013r. koncert na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich – Nigela Kennedy`ego, jednego z najwspanialszych wirtuozów skrzypiec na świecie.

Zapraszam prawdziwie wiosennie

Róża Czerniawska-Karcz


 

zapraszają


25 kwietnia 2013 r. o godzinie 17.30

 

 

na    19.  WIECZÓR   LITERACKI


z cyklu spotkania z pisarzami i poetami

nie tylko szczecińskimi

 

 

   w programie :

spotkanie autorskie  z pisarzem, poetą,

dziennikarzem, animatorem kultury

    

Rafałem Podrazą

                       

      uhonorowanie autora Córki Kossaka i redaktora książki Wojnę szatan spłodził

Zapiski 1939-1945 Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

odznaką “Zasłużony dla Kultury Polskiej”

nadanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

                                          

 

 

Miejsce:  Aula /II piętro/

Pałac  Młodzieży, Aleja Piastów 7 w Szczecinie

_______________________________________________________________Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko