Odnaleziono nieznane opowiadanie Williama Faulknera

0
107

www.booklips.pl

 

Spadkobiercy Williama Faulknera natrafili na nieznane dotąd opowiadanie pisarza, schowane w starym pudle w stodole na rodzinnej farmie w Charlottesville w stanie Wirginia. Spadkobiercy twórcy mają szansę zarobić dzięki niemu prawie milion dolarów.

 

13-stronicowe opowiadanie nie posiada tytułu i zostało napisane na odwrocie papeterii Uniwersytetu Missisipi. Jak donosi “The New York Times”, opowiadanie powstało prawdopodobnie, gdy Faulkner uczęszczał na Uniwersytet Missisipi lub nieco później, gdy pracował na przy uniwersyteckiej poczcie. Zdaniem jednego ze specjalistów tekst nie posiada jeszcze dojrzałego stylu, z jakiego znany był autor “Wściekłości i wrzasku”.

 

Lee Caplin, który sprawuje opiekę nad spuścizną pisarza, zdradził, że odkrycia dokonano już w zeszłym roku. Informacja przedostała się do prasy prawdopodobnie tylko dlatego, że spadkobiercy postanowili wystawić opowiadanie na sprzedaż, wraz z listami oraz innymi dokumentami znalezionymi w pudle. Na aukcji ma pojawić się również medal noblowski Faulknera. Przewiduje się, że cena, jaką rodzina uzyska na sprzedaży pamiątek, wahać się będzie od pół do jednego miliona dolarów.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko