Czytanie jest przereklamowane

0
133

Czytanie jest przereklamowane

 

16 kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Literatury w Warszawie odbędzie się już siódme spotkanie pt.  „Formuły retoryczne”. Zaproszony gość – Szczepan Twardoch, przedstawi następującą tezę: Czytanie jest przereklamowane.

 

Formuły retoryczne to cykl spotkań z pisarzami, organizowany przez Muzeum Literatury oraz studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Do rozmowy zapraszani są czołowi polscy prozaicy różnych pokoleń. Punktem wyjścia dyskusji jest określona teza, którą goście starają się obronić.

 

Polemikę z autorem podejmie tzw. Trybunał retoryczny, w którym zasiądą: Maciej Abramowski, Aleksander Kozielski i Magdalena Stańczuk.

 

Dyskusję poprzedzi krótka rozmowa z pisarzem, którą przeprowadzi Jarosław Klejnocki.

 

Szczepan Twardoch – pisarz i publicysta. Ur. w 1979 roku, studiował socjologię i filozofię na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Opublikował pięć powieści, w tym „Wieczny Grunwald”, nagrodzony wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza i nominacją do Gwarancji Kultury oraz kilka zbiorów opowiadań, ostatnio „Tak jest dobrze”, nominowane do Nagrody Literackiej Gdynia. W listopadzie 2012 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się głośna powieść Morfina, za którą autor dostał Paszport Polityki. Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko