KAZIMIERZ HAMADA

0
300

KAZIMIERZ HAMADA

Artysta malarz, architekt                              

                                    

Urodzony w 1954 roku. Studia na Wydziale Architektury PK w Krakowie, dyplom w 1980 roku. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Maluje obrazy w technice olejnej, rzadziej sięgając do akwareli lub pasteli. Swoją indywidualną przestrzeń na płótnie stara się budować kolorem i wewnętrznym światłem obrazu, łagodząc kontrasty kompozycyjne światłocieniem w celu uzyskania pożądanego modelunku kompozycji. Stosuje oszczędną gamę kolorystyczną  z równoczesnym bogactwem światłocieni. Jego twórczość malarska wynika z ciągłej obserwacji, podszytej fascynacją, otaczającej nas natury, z której czerpie inspirację do swoich prac malarskich. Maluje pejzaże, nierzadko uciekające pierwowzorowi natury w stronę abstrakcji, jak również pejzaże z elementami rzeczywistej architektury, która w jego obrazach wyłania się z kolorystycznego klimatu i światła, tworząc konsekwentną jedność harmonijnego nastroju.    

Swoje obrazy prezentował  na  wystawach indywidualnych, zbiorowych i poplenerowych. Prace malarskie w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą (Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji, Austrii, Niemczech, Włoszech, USA i Kanadzie).

Najnowsza wystawa pt. „Dwór polski … spojrzenia II” w Galerii Zajazd Centrum Kultury Dworku Białoprądnickiego w Krakowie jest drugą wystawą prezentującą malarstwo Kazimierza Hamady inspirowane motywem dworu polskiego.

 

Wystawy malarstwa – indywidualne:

 

Piwnica przy Dominikańskiej Kraków 2004

Galeria Kocioł Artystyczny Kraków 2007

Galeria Faust Kraków 2008,      

Galeria Kocioł Artystyczny Kraków 2008,                               

Galeria PK Kotłownia  Kraków 2009,    

Art Gallery Holiday Inn  Kraków 2009,        

Galeria JDK Jasło 2010,         

Galeria Raven Kraków 2010,                              

Galeria RIO Kraków 2010                                                          

Galeria RIO Kraków 2011

Galeria BellArt Rzeszów 2012

Galeria SARP Kraków 2012

Galeria Zajazd Kraków 2013

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko