200 tys. zł dla Ossolineum

0
90

200 tys. zł przeznaczył minister kultury Bogdan Zdrojewski dla Zakładu Narodowego im. Ossolińskich na wydanie kilku wznowień, m. in. dzieł Adama Mickiewicza i Marii Dąbrowskiej. Zdrojewski objął też serię wydawniczą „Biblioteka Narodowa” stałym patronatem.

 

 „Współfinansowanie wydań pięciu tytułów oraz objęcie stałym patronatem serii +Biblioteka Narodowa+ – to kolejne wsparcie Zakładu Narodowego im. Ossolińskich przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Przekazane wcześniej środki pozwoliły na wykupienie od Wydawnictwa znaku oraz praw do posługiwania się tytułem serii

 

Jeszcze w tym roku Ossolineum planuje wydać kilka pozycji, co ma pozwolić na zachowanie ciągłości wydawniczej serii. Chodzi o wznowienia: „Dziadów drezdeńskich” i „Dziadów kowieńsko-wileńskich” Adama Mickiewicza w opracowaniu Janusza Skuczyńskiego, „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej w opracowaniu Ewy Głębickiej, „Tristana i Izoldy” w przekładzie i opracowaniu Joanny Goreckiej-Kality oraz wydanie „Wyboru poezji ”Czesława Miłosza w wyborze i opracowaniu Zdzisława Łapińskiego (tytuł ukaże się po raz pierwszy w serii).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko