Julio Llamazares w Warszawie

0
61

Julio Llamazares w Warszawie

 

21 marca do warszawskiego Instytutu Cervantesa zawita Julio Llamazares, jeden z najbardziej cenionych w Hiszpanii pisarzy, wybitny prozaik, eseista i dziennikarz.

 

Spotkanie poprowadzi dr hab. Beata Baczyńska, która wykłada literaturę hiszpańską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pisarz opowie o tym, jak prawda i kłamstwo nieustanie krzyżują się ze sobą na kartach książek, a także o różnicy między kłamstwem a wyobraźnią.

 

Julio Llamazares (1955) urodził się w Vegamián, miejscowości w prowincji León w Hiszpanii, która została zalana przez wody sztucznego jeziora, a w dorosłym życiu stała się scenerią wielu jego książek. Autor jest poetą, eseistą, autorem scenariuszy filmowych, powieściopisarzem i dziennikarzem. Jego twórczość, obejmująca różne gatunki literackie, charakteryzuje realizm, a zarazem niezwykle poetyckie pióro. Od lat młodzieńczych autor oddał się literaturze, już w 1976 roku został laureatem Państwowej Nagrody Poezji Uniwersyteckiej. Później poświęcił się dziennikarstwu na łamach prasy (regularnie współpracuje z dziennikiem El País), a także w madryckim radiu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko