“Spotkanie na peronie” – spektakl poetycki

0
115

“Spotkanie na peronie” – spektakl poetycki

 

Fundacja Kombinat Kultury zaprasza 27 marca 2013 o godz.20.00 do zielonogórskiego klubu “4 Róże dla Lucienne” na spektakl poetycki w ramach cyklu Sztuka Kultury pt. “Spotkanie na peronie”. Podczas wieczoru swoją twórczość zaprezentują Agnieszka Morańska-Röder i Maciej Arkadiusz Mikołajczyk.

 

 

Agnieszka Morańska-Röder ur. 03.06.1977 roku w Lwówku Śląsku. W 2003 roku ukończyła studia podyplomowe o kierunku Logistyka. Obecnie mieszka we Frankfurcie nad Menem. Jest mężatka, ma dwoje dzieci. Jej przygoda z wierszami zaczęła się dwadzieścia lat temu. Pisała wtedy tylko do zeszytu. Lubi poezję W. Szymborskiej i wielu innych polskich pisarzy. W 2005 roku wygrała konkurs w radiu BRW w programie pt „Wszystko jest Poezją”. Podczas audycji emitowana była jej twórczość. W lutym 2013 roku wzięła udział w konkursie pt „Miłość na każdą pogodę” zorganizowanym przez Fundację Oskar. Jej wiersz pt „Na każdą pogodę” zdobył I miejsce. W czerwcu 2013 roku jej poezję można będzie przeczytać w Antologii Polskiej jak i w zbiorze wierszy poetów na emigracji.

 

Maciej Arkadiusz Mikołajczyk – Pierwsze nieporadne próby poetyckie miały miejsce już w szkole podstawowej. Później na długo odrzucił pióro, oddając się nauce i życiu. Poważnie zaczął podchodzić do poezji w lipcu 2011 roku, wtedy po raz pierwszy zaczął publikować swoje wiersze na różnych portalach poetyckich. Zaczął być zauważalny w sferach poetyckich. Na dzień dzisiejszy jest laureatem I miejsca w konkursie fundacji Oscar 2012 roku i  III miejsca w konkursie poetyckim w Szprotawie, organizowanym przez młodzież tego miasta przy wsparciu MBP i Burmistrza. W 2012 roku dwa jego wiersze zostały opublikowane w tomiku poetyckim, który został wydany na tą okoliczność. Bieżącego roku zajął II  miejsce w konkursie “Miłość na każdą pogodę” organizowanym przez Fundację Oscar. W najbliższym czasie zamierza wydać wraz ze znajoma poetką z Niemiec wspólny tomik wierszy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko