wieczór autorski KACPRA PŁUSY

0
114

Wieczór autorski KACPRA PŁUSY


Z okazji Światowego Dnia Poezji Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu (biblioteka mieszcząca się w szpitalu przy ul. Armii Krajowej 7) oraz Koło Literackie „Anima” 
serdecznie zapraszają w czwartek 21 marca o godz. 18.00 na wieczór autorski KACPRA PŁUSY połączony z wystawą prac plastycznych ALICJI KRÓLEWICZ.

KACPER PŁUSA (ur. w 1992 r.) mieszka w Pabianicach. Laureat kilkudziesięciu konkursów poetyckich, m.in. Turnieju Jednego Wiersza podczas Festiwalu Złoty Środek Poezji, TJW „O Puchar Wina”, TJW „O Czekan Jacka Bieriezina”, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rafała Wojaczka. Publikował w: „Arteriach”, „Akancie”, „Arkadii”, „Szafie”, „Gazecie Wyborczej”, „Wakacie” i „Cegle”. W 2012 r. ukazała się jego debiutancka książka „Z kraju i ze światła”, za którą otrzymał nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny.

ALICJA KRÓLEWICZ (ur. w 1986 r.) mieszka w Sieradzu. Jest malarką i poetką. Należy do Koła literackiego „Anima”. Ukończyła wychowanie przez sztukę na UŁ, obroniła także pracę licencjacką na Akademii Sztuk Pięknych. w Łodzi. Zdobyła II nagrodę w V Konkursie na małą formę graficzną dla studentów ASP oraz wyróżnienie w organizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu VI Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Triennale z martwą naturą”. Za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne otrzymała w ubiegłym roku stypendium Prezydenta Miasta Sieradza

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko