Setne urodziny Teatru Polskiego

0
92

Fredro, Osiecka i Mrożek na jubileuszowych afiszach Teatru Polskiego. Jedna z najważniejszych i najstarszych polskich scen będzie hucznie świętować swoje setne urodziny przez cały 2013 rok.

.

Wśród najważniejszych punktów święta warszawskiej sceny znalazła się styczniowa premiera „Irydiona” Kraszewskiego, premiera “Zemsty” Aleksandra Fredry w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego (zaplanowana na 9 marca), z udziałem m. in. Daniela Olbrychskiego, premiera “Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w adaptacji i reżyserii Janusza Wiśniewskiego (zaplanowana na 18 kwietnia) , prapremiera “Karnawału” Sławomira Mrożka w reżyserii Jarosława Gajewskiego (zaplanowana na 9 czerwca).

 

Na 21 września zaplanowano premierę “Listów na wyczerpanym papierze” w reż. Leny Frankiewicz – spektakl muzyczny, oparty na opublikowanej w 2010 r. bestsellerowej korespondencji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Publiczność usłyszy w nowych aranżacjach m. in. “Nie zakocham się tej wiosny”, “O, Romeo”, “S.O.S.” i “Na całej połaci śnieg”.

W planach Teatru Polskiego w roku jubileuszowym przewidziana jest także premiera “Wesela” Wyspiańskiego, Salony Poezji oraz cykl “Goście w Polskim”, w ramach którego “Kartotekę” Tadeusza Różewicza zaprezentuje Polski Teatr Ludowy ze Lwowa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko