cykl otwartych seminariów literaturoznawczych

0
109

Szanowni Państwo,

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie zaprasza na nowy cykl otwartych seminariów literaturoznawczych prowadzonych przez prof. Przemysława Czaplińskiego (Zakład Antropologii Literatury, UAM), których tematem w tym sezonie będzie „Lęk, strach, obrzydzenie. Groza w literaturze nowoczesnej”. W ramach cyklu, który potrwa do czerwca 2013 roku, odbędzie się pięć spotkań seminaryjnych. Na pierwsze z nich, poświęcone wybranym opowiadaniom Edgara Allana Poego oraz „Siostrze” Małgorzaty Saramonowicz, zapraszamy już 7 marca. Szczegóły oraz wykaz lektur udostępniamy na stronie http://manifestacjepoetyckie.sdk.pl/.

 

7.03.2013 r. (czwartek), godz. 17.00

Staromiejski Dom Kultury

Piwnica Largactil

Rynek Starego Miasta 2

00–272 Warszawa

 

Wstęp wolny. Uprzejmie prosimy o pomoc w rozpowszechnieniu tej wiadomości, a osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

 

 

Przemysław Czapliński – (1962) uznawany za jednego z najwybitniejszych i najbardziej aktywnych współczesnych krytyków literackich. Profesor literatury współczesnej, pracuje w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor lub współautor kilkunastu książek krytycznoliterackich, m.in.: „Ślady przełomu. O prozie polskiej 1976 – 1996” (Kraków 1997), „Literatura polska 1976-1998. Przewodnik po prozie i poezji” (wraz z Piotrem Śliwińskim, Kraków 1999), „Powrót centrali. Literatura w nowej rzeczywistości” (Kraków 2007), „Polska do wymiany. Późna nowoczesność i nasze wielkie narracje” (Warszawa 2009), „Resztki nowoczesności. Dwa studia o literaturze i życiu” (Kraków 2011). Laureat wielu nagród, m.in. Fundacji im. Kościelskich, Nagrody im. Kazimierza Wyki. Członek jury m.in. Nagrody Literackiej „Nike” oraz Paszportów „Polityki”.


Staromiejski Dom Kultury
Rynek Starego Miasta 2

00-272 Warszawa
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko