POEZJA NA WILLOWEJ

0
83

POEZJA NA WILLOWEJ


14 lutego 2013

Warszawa-Mokotów

BibelotyCAFE, ul. Willowa 9, g.18.30

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu “POEZJA NA WILLOWEJ”. Gościem wieczoru będzie Sylwia Gibaszek, poetka, autorka trzech tomów: “Szklane kantaty”, “Lady Solo”, “Meduza”. Sylwia  Gibaszek  zajmuje się także rysunkiem i malarstwem. Spotkanie jak zwykle poprowadzi Stefan Jurkowski. Oprawa muzyczna Jolanta Wanda Mórawska.

Sylwia Gibaszek należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest absolwentką wydziału Filozofii UW, gdzie zajmowała się estetyką, filozofią kina i sztuk audiowizualnych. Obecnie studiuje psychologię praktyczną w “Międzyregionalnej Akademii Zarządzania Personelem” oraz “Studium Psychologii Carla Gustawa Junga” w Łodzi. Poezja Sylwii była nagradzana na ogólnopolskich konkursach poetyckich – między innymi “Łódzkiej Wiośnie Poetów”, płockim konkursie o “Liść dębu”, cieszyńskim ” O  Piastowską Wieżę”. Poetka publikowała w “Wyspie”, “Toposie”, “Gazecie kulturalnej”,
“Przeglądzie powszechnym”, „Ciechanowskich Zeszytach Literackich”.Wiersze autorki były prezentowane na antenie Polskiego Radia, na portalu literackim Bohdana Wrocławskiego Pisarze.pl a także tłumaczone na słowacki i francuski. Przekład w tym ostatnim języku ukazał się w belgijskim magazynie “Remue Meninges”.
Sylwia  Gibaszek  zajmuje się także rysunkiem i malarstwem.  Każda jej praca plastyczna jest związana z konkretnym utworem muzycznym.  Maluje pastelami olejnymi a ostatnio temperami na płótnie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko